Филипче за Канал 5: Специјализантите во септември ќе ги добијат сите плати

Приватните специјализанти запишани во јануари годинава преку отворено писмо до премеирот Заев, бараат да се почитуваат дадените ветувања.Министерто Филипче за Канал 5 вели дека проблемот ќе биде надминат следниот месец. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group
притисни ентер