Ексклузивно интервју на Канал 5 со министерот за култура Асаф Адеми

Некогашниот менаџер во приватниот сектор и амбасадор во Данска а сега министер за култура, Асаф Адеми, по четири месеци од стапувањето на функцијата вели дека и културата може да се гледа со „бизнис очи“. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group
притисни ентер