Беше секс бомба , а сега се здебелила до непрепознавање

Познатата холивудска актерка Џенифер Лав Хјуит е позната по бројни улоги , каде важеше за секс симбол м,а сега е здебалена 30 килограми и не се препознава.

Актерката , позната по бројни улоги во филмовите , како и по главната улога во серијата ,, Шепот на духовите” , се врати на сцената. По четири години пауза и со 30 килограми повеќе Хјуит реши да продолжи со работата.

,, Морам да се извинам. Ова беа неколку прекрасни но тешки денови . Никој не ми кажа дека ќе трае 12 часа и дека влажноста на воздухот ќе биде 100 проценти.” им се извини актерката на социјалните мрежи на своите фанови , која додаде дека пред премиерата не спиела поради децата.

Таа има 4 годишна ќерка и 3 годишен син со актерот Брајан Хелисеј.  

Родители од пеколот – Ги врзувале во синџири и изгладнувале своите 13 деца (ВИДЕО)

Брачна двојка од Калифорнија е осудена за тепање , врзување со синџири , измачување и изгладнување на своите 13 деца.

Дејвид Турпин (57) и неговата сопруга Луиз (50) се изведени денеска пред судот во Риверсајд каде ја признале вината во договор со обвинителството за да добијат казна затвор од најмалку 25 години . Нема да им се суди и ќе бидат осудени на казна доживотен затвор без можност за намалување на казната, соопштиобвинителството во Калифорнија.  

Родителите на осудените велат дека и двајцата биле многу религиозни , не ги пуштале децата на училиште и ги образувале дома , а секое од децата морало напамет да ја знае Библијата.

На прес конференцијата обвинителот Хестрин изјави дека станува збор за еден од најстрашните злодела што ги видел.

Минатата година полицијата упаднала во домот на семејството Тарпин , на 110 километри источно од Лос Анџелес , откако едно од децата на 17 годишна возраст успеало да побегне од дома и да ги пријави родителите.

Полицијата во домот ги нашле нејзините 12 браќа и сестри на возраст од 2 до 29 години. Некои од нив со синџири биле врзани за креветите.  

Сите биле потхранети поради што им бил пореметен физичкиот изглед . Биле тепани и доколку трошат повеќе вода при миење на рацете. Сите деца биле нечисти , никогаш не биле однесени на доктор , а родителите им покажувале храна , која не им ја давале да ја јадат.

БМВ и Дајмлер смислуваат конкуренција за Убер

Германските производители на автомобили Дајмлер и БМВ претставија заедничка компанија за превоз на повик , услуги на паркирање и полнење електрични возила , како конкуренција на Убер.

Компаниите за производство на луксузни автомобили соопштија дека ќе вложат милијарда евра во ширење на постоечката дејност на системи за плаќање на минута или по поминат километар.

Ваквите компании за услуги на повик има и во Кина , каде компанијата Didi Chuxing  сака да се шири и кон Јужна Америка. Убер , пак создава силна мрежа во САД.

,,Натамошната соработка со другите понудувачи на услуги , вклучително и удел во старт ап компании и соработка со етаблирани играчи , е можно како опција .” , изјави главниот иозвршен директор на Дајмлер , Дитер Захе.

Брендот на Дајмлер Car2Go ќе се поврзе со компаниите на БМВ DriveNow, ParkNow и ChargeNow, со тоа што двајцата производители ќе имаат по 50% удел во заедничкиот потфат.

Двете големи германски компании работат и на развој на автономни автомобили, со што се надеваат дека ќе направат пробив во такси превозот и услугите на превоз на повик.

Модната индустрија широко прифати трансроден модел со инвалидитет

Животот на Арон Филип се смени откако стана прв афроамерикански трансроден модел со инвалидитет , кој потпишал договор со голема агенција.

Откако во септември минатата година се приклучи кон Елит Модел Менаџмент, 17 годишниот модел сними едиторијал за магазинот i-D , а се најде и на пописот на  ”21 Under 21” Teen Voguе. Работеше и на кампањи на големи модни куќи , кои и ја отворија ширум вратата кон светот на модата.

Арон е родена на Антигва со церебрална парализа и се идентификува како трансродна личност , а сега живее во њујоршкиот кварт Бронкс.

,, И натаму постои недостаток на видливост и внимание кон луѓето со инвалидитет во модната индустрија. Моментално сме само јас и Џилијан Меркадо модели во целиот свет.”

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

i wanna make u mine

A post shared by aaron philip (@aaron___philip) on

Таа не сака да ја нарекуваат активистка , но смета дека инвалидноста , а не фактот што е трансродна личност , во најголем број случаи главната пречка за влез во врвот на модата.

притисни ентер