На удар најдобриот хотел на светот– и тоа поради Путин (фото)

Новите американски санкции против Русија се однесуваат и на четири хотели на Крим, меѓу нив е и
„Мрија ризорт енд спа“.

Овој хотел ја доби светски престижната награда како најдобар хотел за одмор во светот.

 

Во четвртокот американската администрација го прошири списокот на санкции воведени против Русија.

Рускиот Мрија хотел се наоѓа 25 километри од Кримскиот град Јалта.

Комплексот е изграден со поддршка на руската банка Сбербанк и се користи за меѓународни економски форуми.

Хотелот е прогласен за најдобар туристички хотел и летувалиште во 2017 година.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Осенние каникулы в «полном разгаре»! От количества мероприятий и активностей «кругом идёт голова»! Это и мастер-классы для детей, и концерты для родителей, и много чего ещё! Удивительные приключения ждут всех гостей MRIYA RESORT & SPA! _ Приятный бонус - отличная погода, которая царит в Крыму. У нас тепло и солнечно! Приезжайте к нам в гости! Это будут лучшие каникулы из всех возможных! _ А тем, кто уже ждет зиму, напоминаем, что уже открыто бронирование на #НовыйГодМечты! Подробности на нашем сайте! #mriya #mymriya #mriyaresort #мрия #MriyaLovesYou

A post shared by MRIYA RESORT & SPA 5***** (@mriya_resort) on

Како реагира Русин кога пајак му го дига автомобилот (ВИДЕО)

Бегство со автомобилот качен на пајак возило , не е најпаметна опција , но тоа не му пречи на Русин , кој решил да си ја врати својата Киа.

Спуштање на автомобил од пајак возило не е најпаметна опција , зашто штетата сигурно ќе чини далеку повеќе отколку казната за непрописно паркирање. Во овој случај возачот дури и не бил формален сопственик на автомобилот.

Кога полицијата на аеродромот во Москва му ги побарала документите нервозниот Русин дал документи од друг сопственик , од кого штотуку ја купил и немал време за да ги префрли на свое име. Не помогнало ниту тоа што телефонски го побарал сопственикот. Пајакот го подигнал автомобилот , но тоа уште повеќе го изнервирало Владимир. Тој се качил на пајакот , ја стартувал Киата и избегал.

Подоцна за руските медиуми изјавил дека автомобилот не претрпел голема штета и дека има сопствен сервис за да го поправи , а му било важно само да не го оштети пајакот , за да не плаќа дополнителна казна.

Населба во Турција полна со напуштени вили изгледа како гробишта за дворци (видео)

Проектот е замислен како ексклузивна населба со вили изградени во готски стил.

Населбата „Бурџ Ал Бабас“ во Турција наликува како гробишта на мали дворци.

Проектот е замислен како ексклузивна населба со вили изградени во готски стил, но плановите се изјаловиле и од сето тоа останале само гротескни вили кои делуваат страшно.

Во проектот, кој ги таргетирал првенствено клиентите од странските пазари, вложени се повеќе од 203 милиони долари, а сега е во застој, како и многу други градежни проекти во таа земја, пренесуваат медиумите.

Проектот „Бурџ Ал Бабас Сарот“ е замислен како населба со 732 вили, хотел, џамија и јавни простори во покраината Бол.

Изградбата била започната во 2011  година, а за вили главно се интересирале Арапите. Меѓутоа, работите станале комплицирани кога против инвеститорите било подигнато обвинение поради наводно уништување на локалните шуми и фрлањето отпад на локалното подрачје.

Во 2016 година започната е истрага, а пред да биде завршен проектот, компанијата прогласила банкрот и продажбата на вили е стопирана.

 

Завршени се 250 вили, а судот сега дозволил продолжување на продажбата, пренесуваат медиумите.

Сопругата на славниот хрватски кошаркар објави фотографија на која е целосно разголена (фото)

Поранешната манекенка и мисица, како и сопруга на познатиот кошаркар Дино Раџа, Викотрија, во “10 Years Challenge” се придружи со црно-бела фотографија на која позира потполно гола.

На неа атрактивната Далматинка градите ги прекрива со косата и со рацете и позира само во штикли, а јасно се гледа пирсингот на папокот.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

#tenyearchallenge uz ovu se ne isplati stavljat od danas🤦🏻‍♀️🖖🏻 #fotoshoting #10yearchallenge #tb

A post shared by Viktorija7 (@viktorija7777) on


Да потсетиме, таа кошаркарот наводно го освоила при нивната првата средба во ресторан, а долго се зборуваше дека тој заради неа ја оставил првата сопруга со која има син.

Со Викотрија пак доби уште два сина, а се венчаа во 2001 година.

 

притисни ентер