Кој тип на урбана девојка си ти?

Bioten Detox линија за нега на лице создадена за урбани девојки

Новата линија за нега на лице на bioten DETOX ексклузивно направена за урбани девојки. Девојки кои го сакаат интензивниот ритам на градот и веруваaт дека дури и сообраќајниот метеж и толпата луѓе ја сочинуваат неговата енергија. Не дозволувај љубовта кон градот да остави белег врз твојата кожа. Сега тоа е лесно бидејќи ја имаш новата DETOX линија на bioten, создадена токму за овој град, исто како и ти!

Заштити го изгледот на кожата од загадувањето, сончевите зраци и напнатоста, благодарение на природната формула збогатена со иновативниот наградуван комплекс POLLU-BLOCK кожата добива уникатна хидратација и беспрекорен сјај.

Дознај кој тип на урбана девојка си ти (Романтична, подготвена за забава, кралица на градот или девојка од соседството)? Одговори на прашањата од квизот, забавувај се и добиј вредни подароци. 20 среќни добитнички по случаен избор ќе уживаат во новата bioten DETOX линија на производи.

https://citygirl.biotencosmetics.com/mk/

Меган Фокс: Од 300 фотографии на 297 изгледам како леш

Меган Фокс, секс симбол и една од најубавите жени во светот, има проблем како и секоја просечна девојка.

Таа на својот инстаграм објави три селфиња на кои изгледа како бижица, но додека ги направи совршените фотографии, таа се изнамачила.

-Направив 300 фотографии и на 297 изгледам како реанимиран леш од египетски фараон. Успех од 1%, напиша таа шеговито во описот на фотографиите кои ги постави.

Проверете дали вашата лозинка е се уште сигурна?!

„Google“ оваа година го направи „Password Checkup add-on“ за корисниците не „Google Chrome“ со чија помош можете да проверите дали вашата лозинка е „хакирана“

Доколку се пријавувате на некое место со лозинка или корисничко име кои некогаш се нашле на мета на хакери, тогаш ќе добиете известување за тоа. Доколку добиете вакво известување, најдобро е да ги промените вашето корисничко име и лозинка. „Password Checkup add-on“ ја овозможува оваа функција така што споредува податоци од веќе хакирани компјутери.

Само во првиот месец на користење на оваа алатка биле скенирани 21 милион кориснички имиња и лозинки од кои 316 илјади се покажале како небезбедни.

Барни Стинсон се забавува во Хрватска

Нил Патрик Харис познат во јавноста по улогата на Барни Стинсон во серијата „Како ја запознав вашата мајка“, моментално е на одмор во Хрватска.

Судејки по видеата што ги поставува на социјалните мрежи, се чини дека тој лудо се забавува.

Тој времето го поминува на брод кој плови по Јадранот, Нил сподели и видео од неговото патување на социјалната мрежа Инстаграм кое го виделе повеќе од 720.000 негови обожаватели.

притисни ентер