Леонардо ди Каприо ја најде љубовта на својот живот (ФОТО)

Иако веќе една и пол година се заедно, актерот Леонардо ди Каприо (44) и Камила Мороне (21) успеваа интимните моменти да ги држат подалеку од јавноста.

Нивните излегувања во јавноста се вистинска реткост , така што папараците беа воодушевени кога ги уловија во Кан додека се фотографираат меѓ усебе. Ди Каприо ја фотографираше својата девојка додека ручаа во познатиот хотел Кап-Еден-Рок.

Додека тој ја фотографираше со мобилен ,  Камила позираше како балерина , облечена во бел фустан и босонога.

Актерот по навика беше замаскиран во качулка , капа и големи очила за сонце.Мороне во Кан го промовираше филмот ‘Mickey And The Bear’, во кој игра една од улогите.

И Оскаровецот ди Каприо  по четири години , се врати на филмското платно во филмот ,, Upon a Time in Hollywood’  на Квентин Тарантино. Премиерата во која игра со Бред Пит ,се очекува во јули годинава.

Меган Фокс: Од 300 фотографии на 297 изгледам како леш

Меган Фокс, секс симбол и една од најубавите жени во светот, има проблем како и секоја просечна девојка.

Таа на својот инстаграм објави три селфиња на кои изгледа како бижица, но додека ги направи совршените фотографии, таа се изнамачила.

-Направив 300 фотографии и на 297 изгледам како реанимиран леш од египетски фараон. Успех од 1%, напиша таа шеговито во описот на фотографиите кои ги постави.

Проверете дали вашата лозинка е се уште сигурна?!

„Google“ оваа година го направи „Password Checkup add-on“ за корисниците не „Google Chrome“ со чија помош можете да проверите дали вашата лозинка е „хакирана“

Доколку се пријавувате на некое место со лозинка или корисничко име кои некогаш се нашле на мета на хакери, тогаш ќе добиете известување за тоа. Доколку добиете вакво известување, најдобро е да ги промените вашето корисничко име и лозинка. „Password Checkup add-on“ ја овозможува оваа функција така што споредува податоци од веќе хакирани компјутери.

Само во првиот месец на користење на оваа алатка биле скенирани 21 милион кориснички имиња и лозинки од кои 316 илјади се покажале како небезбедни.

Барни Стинсон се забавува во Хрватска

Нил Патрик Харис познат во јавноста по улогата на Барни Стинсон во серијата „Како ја запознав вашата мајка“, моментално е на одмор во Хрватска.

Судејки по видеата што ги поставува на социјалните мрежи, се чини дека тој лудо се забавува.

Тој времето го поминува на брод кој плови по Јадранот, Нил сподели и видео од неговото патување на социјалната мрежа Инстаграм кое го виделе повеќе од 720.000 негови обожаватели.

притисни ентер