Наводната љубовница на Путин родила близнаци – вонредна состојба во болницата

Поранешната руска гимнастичарка Алина Кабајева , која важи за долгогодишна љубовница на рускиот прњетседател Владимир Путин , роди близнаци.

Веста не ја потврди ниту поранешната олимписка победничка , ниту Кремљ од каде не го коментираат личниот живот на претседателот. 36 – годишната Кабајева според извори на кои се повикуваат светските медиуми , на почетокот на месецов родила две машки бебиња. Породувањето било извршенио во луксузна приватна клиника во Москва , каде тој ден бил испразнет цедлиот четврти кат на клиниката.

Московскиот весник ,,Московскиј Космолетс” ја објави веста за раѓањето на близнаците , но набргу веста била тргната од нивниот сајт. Истражувачкиот новинар Сергеј Канев се повикува на болнички извори и тврди дека Кабајева ги родила бебињата со царски рез , а на клиниката тој ден имало голем број агенти на безбедносните служби.

,,Половина од медицинскиот персонал бил исфрлен од родилната сала.” , му изјавил неименуван извор на Канев. При породувањето бил и познат италијански доктор , кој заедно со директорот на клиниката , академик Генадиј Сукик , ја породил Кабајева.

Руските медиуми не ја објавија оваа вес , освен еден портал во сопственост на Александар Карманов. Поранешната гимнастичарка , која е блиска до разведениот Путин повеќе од десет години , не се појавувала во јавност од октомври минатата година.

Фото: Мајкл Даглас веќе 5 години ја продава луксузната вила во Шпанија

Холивудската актерска ѕвезда Мајкл Даглас од 2014 година се обидува да ја продаде својата исклучително луксузна вила во Шпанија.

Славниот актер сега вели дека е подготвен и на очаен потег само да ја продаде   луксузната недвижнина.

Вилата  од 100 хектари на самиот брег  во Шпанија, Мајкл Даглас  досега ја продавал по цена од 50 милиони евра, но популарниот актер никако не може да најде купец.

Поради тоа тој е принуден, како што вели самиот  да преживее ноќна мора и да ја спушти продажната цена на луксузната вила на 37,5 милиони долари.

Инаку, сопствеништвото над вилата Мајкл го дели со својата поранешна сопруга Дијадра Даглас.

На имотот на Мајкл и Дијадра има 7 независни градби, со 5 апартмани и 10 спални соби.

Целиот имот е луксузно опремен со сите можни содржини за забава , вклучувајќи и голем вински подрум.

Леди Гага го теши Бредли Купер??

Во екот на разделбата на најубавата двојка во Холивуд, Ирина Шајк и Бредли Купер, популарниот актер се обидува да најде утеха во рацете на мегапопуларната пејачка Леди Гага со која играше во филмот „Ѕвездата е родена“.

-Бредли и се обраќа на Леди Гага секогаш кога му е потребен совет, иако знае дека во овој момент тоа не е добро. Едноставно не може да се запре, наведува извор близок на ѕвездата.

Иако шпекулациите за нивната наводна љубов и понатаму кружат  во таблоидите, двете ѕвезди наводно барем засега одржуваат  врска на „платонско ниво“.

-Тој е целосно восхитен од неа и мисли дека таа е најпаметната и најпрекрасната личност на целиот свет, дополнил истиот извор.

Видео - Фото: Уживање во џакузи, Кристијано и Георгина во страсна прегратка

Еден од најдобрите светски фудбалери, асот на Јувентус Кристијано Роналдо во друштво на убавата Георгина Родригез ужива на летниот одмор во Грција.

По напорната и долга сезона Кристијано е на заслужен одмор на кој според фотографии вистински ужива во луксузот.

Роналдо на својот профил на Инстаграм објави фотка од џакузи која ги воодушеви неговиот милионски фанови.

Колку вистински ужива Роналдо надвор од теренот најдобро покажува неговата најнова фотка.

Во описот под фотографијата Роналдо напиша:

-Мојата љубов!

Кристијано Георгина и децата летниот одмор го минуваат на супер луксузната јахта Африка со која крстосуваат низ Егејот.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Enjoy the view 🧜🏼‍♂️😉👌🏻

A post shared by Cristiano Ronaldo (@cristiano) on

притисни ентер