На продажба најславниот автомобил на светот (ВИДЕО)

Меѓу автомобилите , кои стекнаа слава во филмовите секако се издвојува еден класик од 60 – тите години на минатиот век.

Станува збор за Астон Мартен ДБ5, кој го возеше Џејмс Бонд во дури два филма и тоа во ,, Goldfinger”  и ,,Thunderball” . Аукциската куќа Сотбис ќе понуди еден од вкупно трите вакви автомобили , направени само за снимањето на филмовите.

Во автомобилот има се што може да се види и во Бонд филмовите. Има оружје, табличка штосе превртува о совозачко седиште , кое може да се катапултира . Позната е и историјата на овој автомобил .

По снимањето на Thunderball , автомобилот го откупил познатиот колекционер Лорд Ентони Бамфорд , по што 35 години бил изложен во музеј. Конечно бил продаден во 2006 , а аукциската куќа од темел го реставрирала.

Сега повторно е на продажба ова лето како дел од манифестацијата "An Evening with Aston Martin" , што се одржува во британското одморалиште Пебл Бич.

Се очекува дека почетната цена на овој Астонмартин нема да биде пониска од 5 милиони долари.

Видео: Вујче Луис Хамилтон игра со внуците

Актуелниот светски првак во Формула 1 Луис Хамилтон , сподели на својот Инстаграм профил видео на кое игра со внучето.

Уживам во улогата на вујко. Морам да поминувам време со децата на мојата сестра, кои ги обожувам. Должност на вујкото е да ги слуша своите внуци, добриот вујко никогаш не вели не. Напиша Хамилтон откако го објави видеото.

Фото: Сака да има најголеми силиконски гради на светот!!

Жената која го шокираше светот со изјавата дека се прогласува за „афроамериканка“ , по денови и денови минати во солариум сега е во трка по нов рекорд.

Германката која се преставува како Мартина Биг во утринска програма на британска телевизија зборувала за своите минати и идни хируршки зафати.

31 годишната Мартина пред неколку години го привлече вниманието на јавноста со црниот тен и огромните силикони во градите сега има нова цел.

Да ги вгради најголемите силикони на светот во градите!!

-Во моментов рекордот го држи жена која има по девет литри силикон во секоја од дојките.

-Но, моите имплантанти се најголеми на светот поради тоа што се направени  да може да примат по 20 литри силикон, открила Мартина во емисијата.

Загрижениот водител ја прашал Мартина како ќе ги носи тешките гради.

-Чекор по чекор. Сакам да се обидам. Кога ќе бидам постара ќе ги намалам силиконите во градите, но сега сакам да бидам се поголема и поголема, истакнала Мартина.

Ауди одбележува 25 години „RS“

Пред полни 25 години се појани првиот Ауди „ RS“, моделот „RS2“ Авант.

По овој повод компанијата Ауди реши покрај постоечките „RS“ модели, да најави уште два сосема нови.

Иако многу луѓе се надеваа на Ауди „R8“ во „ RS“ изведба, тоа нема да се случи. Новите два модели ќе бидат дел од SUV сегментот.

притисни ентер