Лејди Гага на сцена го бакнува својот оженет трубач (ВИДЕО)

Лејди Гага на концерт во Лас Вегас на сцената се бакнуваше со својот трубач Брајан Њуман.

На снимката , која се појави на социјалните мрежи , Гага му пее на Брајан и го држи за рака , а откако го испеа стихот "darling, kiss me", нежно го бакна во уста.

Откако беше објавен аснимнката од настапот , на Твитер почнаа коментари во кои корисниците се шојкирани , бидејќи Брајан е оженет.

Од тимот на пејачката велат дека бакнежот се случил само поради настапот и дека Гага со Брајан се добри пријатели и еден кон друг гледаат како да се членови на исто семејство.  

Инаку Гага се уште одговара на незгодни прашања какоглавенвиновник за распаднатата врска меѓу Бредли Купер и Ирина Шајк , откако на доделувањето на Оскарот испеја заедно песна полна со емоции.

Видео: Вујче Луис Хамилтон игра со внуците

Актуелниот светски првак во Формула 1 Луис Хамилтон , сподели на својот Инстаграм профил видео на кое игра со внучето.

Уживам во улогата на вујко. Морам да поминувам време со децата на мојата сестра, кои ги обожувам. Должност на вујкото е да ги слуша своите внуци, добриот вујко никогаш не вели не. Напиша Хамилтон откако го објави видеото.

Фото: Сака да има најголеми силиконски гради на светот!!

Жената која го шокираше светот со изјавата дека се прогласува за „афроамериканка“ , по денови и денови минати во солариум сега е во трка по нов рекорд.

Германката која се преставува како Мартина Биг во утринска програма на британска телевизија зборувала за своите минати и идни хируршки зафати.

31 годишната Мартина пред неколку години го привлече вниманието на јавноста со црниот тен и огромните силикони во градите сега има нова цел.

Да ги вгради најголемите силикони на светот во градите!!

-Во моментов рекордот го држи жена која има по девет литри силикон во секоја од дојките.

-Но, моите имплантанти се најголеми на светот поради тоа што се направени  да може да примат по 20 литри силикон, открила Мартина во емисијата.

Загрижениот водител ја прашал Мартина како ќе ги носи тешките гради.

-Чекор по чекор. Сакам да се обидам. Кога ќе бидам постара ќе ги намалам силиконите во градите, но сега сакам да бидам се поголема и поголема, истакнала Мартина.

Ауди одбележува 25 години „RS“

Пред полни 25 години се појани првиот Ауди „ RS“, моделот „RS2“ Авант.

По овој повод компанијата Ауди реши покрај постоечките „RS“ модели, да најави уште два сосема нови.

Иако многу луѓе се надеваа на Ауди „R8“ во „ RS“ изведба, тоа нема да се случи. Новите два модели ќе бидат дел од SUV сегментот.

притисни ентер