Приведен Мишел Платини поради корупција околу доделувањето на организацијата на Мундијалот на Катар

Легендата на светскиот фудбал, екс претседателот на УЕФА Мишел Платини е уапсен денеска  во рамките на истрагата околу корупција при доделувањето на организацијата на Мудијалот во Катар во 2022 година.

Легендарниот Французин е однесен во притвор . Според медиумите полицијата го привела Платини, поради тоа што во е тек е истрага  околу контроверзното доделување на организацијата на Светскиот фудбалски шампионат во 2022 година на богатиот Катар.

Платини е однесен во просториите на Анти корупциската канцеларија во Судот во Париз , каде ќе биде сослушан од страна на обвинителите.

Легендарниот Платини од 2007 до 2015 година беше претседател на Европската фудбалска асоцијација УЕФА , но од оваа функција мораше да се повлече по одлуката на Етичкиот комитет на ФИФА поради вмешаност во бројни корупциски афери. Афери од која најголема е токму онаа поврзана со доделувањето на организацијата на Мундијалот на Катар.  

Одлуката на богатиот Катар да му се додели организацијата на Мундијалот во 2022 година уште од самиот старт предизвика многу сомнежи дека гласовите при изборот биле платени.

Во 2014 година тогаш првиот човек на УЕФА Платини признал дека тајно се сретнал со Мохамед бин Хамам, фудбалскиот функционер задолжен за подмитување на членовите на одборот кои гласале и одлучувале  околу домаќинот за Светскиот фудбалски шампионат во2022 година.

Видео: Џеј Ло танцува околу шипка

Светската музичка ѕвезда Џенифер Лопез на Инстаграм објави кратко видео на кое изведува секси стриптиз.

Атрактивната Џеј Ло со ова кратко видео на кое може да се види како танцува околу шипка само ја заинтригира и „возбуди“ машката публика.

Со краткото видео мега популарната пејачка и актерка  го најавува својот нов филм „ Hustlers" во кој ја толкува главната улога. Филмот е направен според сторијата „ The hustlers at Scores", за групата на поранешни стриптизети кои ги мамеле клиентите од Вол Стрит.

Покрај Лопез во филмот се појавува и контроверзната раперка Карди Б.

Видео: Вујче Луис Хамилтон игра со внуците

Актуелниот светски првак во Формула 1 Луис Хамилтон , сподели на својот Инстаграм профил видео на кое игра со внучето.

Уживам во улогата на вујко. Морам да поминувам време со децата на мојата сестра, кои ги обожувам. Должност на вујкото е да ги слуша своите внуци, добриот вујко никогаш не вели не. Напиша Хамилтон откако го објави видеото.

Фото: Сака да има најголеми силиконски гради на светот!!

Жената која го шокираше светот со изјавата дека се прогласува за „афроамериканка“ , по денови и денови минати во солариум сега е во трка по нов рекорд.

Германката која се преставува како Мартина Биг во утринска програма на британска телевизија зборувала за своите минати и идни хируршки зафати.

31 годишната Мартина пред неколку години го привлече вниманието на јавноста со црниот тен и огромните силикони во градите сега има нова цел.

Да ги вгради најголемите силикони на светот во градите!!

-Во моментов рекордот го држи жена која има по девет литри силикон во секоја од дојките.

-Но, моите имплантанти се најголеми на светот поради тоа што се направени  да може да примат по 20 литри силикон, открила Мартина во емисијата.

Загрижениот водител ја прашал Мартина како ќе ги носи тешките гради.

-Чекор по чекор. Сакам да се обидам. Кога ќе бидам постара ќе ги намалам силиконите во градите, но сега сакам да бидам се поголема и поголема, истакнала Мартина.

притисни ентер