Рита Ора е болна , докторите и забранија да настапува

Пејачката Рита Oра на својот Фејсбук профил објави дека мора да го откаже концертот на Исланд , планиран за овој викенд.

Рита откри дека докторот и забранил да настапува , па мора да ги разочара фановите , кои веќе купиле билети за нејзниот настап на фестивалот Solstice , на кој требало да настапи со солистички концерт.

,,Многу ми е жал што морам да ги известам посетителите на фестивалот Solstice дека не сум во можност да настапам како што беше пламнирано. Се борам со инфекција на градниот кош , што повторно ми се појави и докторите ми советуваат одмор додека целосно не оздравам. многу се радував на посетата на Исланд и учеството на фестивалот. Никогаш не ги одложувам настапите ,зашто многу сум благодарна при секоја можност за настап. особено ми е жал што ќе ги разочарам своите фанови. жал ми е што нема да бидам со вас. се гледаме на Solstice 2020.” , напиша Ора на Фејсбук.

Фото: Поради нејзините бујни гради тенисот е во втор план!!!

Американката Рејчел Штурман со својата појава предизвикува внимание каде и да се појави.

Атрактивната Рејчел е ТВ новинарка чија специјалност е тенисот.

Веднаш штом Рејчел влегла во „белиот спорт“ предизвикала лавина од коментари. Сите гледале во нејзините бујни гради.

Рејчел го следи американскиот спорт, но во татковината е позната како тениски експерт. Таа има и своја емисија посветена на белииот спорт.

Рејчел  некогаш и самата била спортистка и се занимавала со атлетика, дури има диплома за фитнес мотиватор.

Видео: Фолксваген „Буба“ се враќа како мотор!!

Легендарната „Буба“ на Фолксваген по втор пат замина во историјата откако неодамна беше прекинато обновеното производство на славниот модел.

Сепак, старата оригинал „буба“ продолжува да ги инспирира вљубениците во автомобили и мотори.

Меѓу нив е и Брент Валтер кој ги искористил крилата на „буба“ како каросерија за своите мини мотоцикли.

На основната конструкција на овие мали мотоцикли со мотор од 79 ццм, е додаден елемент составен од предното и задното крило на бубата.

Крилата се исечени на средина и заварени, а фарот на бубата е задржан како предно светло на мотоциклот, а штоп светлото стана задно светло на моторот.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Cold day for a ride. #volkspod

A post shared by Brent Walter (@walter_werks) on

Џон Леџенд е најсексапилниот човек на светот!!

Американскиот пејач и актер Џон Леџенд е прогласен за најсексапилниот жив човек на светот во изборот на магазинот „Пипл“.

40 годишниот Леџенд е во брак со прекрасната манекенка Криси Тајген со која има две деца.

Инаку, тој е првиот афроамериканец кој успеал да ги обедини наградите Еми, Греми, Оскар и Тони, пренесе „Ројтерс“.

„Возбуден сум, но во исто време малку сум и исплашен, бидејќи тоа е голем притисок за мене.Секој сега ќе ме гледа за да види дали сум доволно секси за да ја носам оваа титула, изјавил Леџенд за магазинот „Пипл“.

Минатата година истата титула ја доби британскиот актер Идрис Елба.

притисни ентер