Репрезентативка на Албанија е толку убава што стана Мис Универзум (ФОТО)

Убавата Американка Синди Марина има 20 години и игра одбојка во репрезентацијата на Албанија.

Нејзините родители како да знаеле дека ќе биде убава , зашто и го дале името според манекенката од 90 – тите , Синди Крафорд.

Младата Сибнди допрва ќе ја почне манекенската кариера , откако оствари успеси во албанската одбојкарска репрезентација. Таа годинава ја освои титулата Мис Универзум на Албанија , па ќе ја претставува оваа земја на светскиот избор.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Miss Universe Albania (@missuniversealbania) on

Синди е родена 1998 во Чикаго , а нејзиниот татко Адријан пред преселбата од Албанија во САД , играл фудбал , а мајката Кристина била професионална одбојкарка во Албанија и во Италија.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Foto: @pirrobeati @cindymarinaa #missuniversealbania2019

A post shared by Miss Universe Albania (@missuniversealbania) on

Пред четири години Синди , која сега студира на Универзитетот во Лос Анџелес, почна да игра одбојка за албанската репрезентација и стана најмлада репрезентативка на оваа земја.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

blond

A post shared by Cindy Marina (@cindymarinaa) on

Ријана: Ми се чини дека Трамп во моментов ментално е најболното битие во САД

Светската музичка ѕвезда Ријана во исцрпен разговор за „Вог“ зборувала за своите модни и музички подвизи. Но, Ријана го коментирала и претседателот на САД , Доналд Трамп.

Мегапопуларната пејачка досега неколку пати јавно го прозвала претседателот Трамп.

Кога првиот човек на Белата куќа неодамнешното пукање во Ел Пасо го нарекол чин на кукавици кој е резултат на ментални проблеми, Ријана му одговорила дека погрешно го спелува тероризмот.

-Луѓето се убиваат со оружје кое легално го набавуваат. Ова едноставно не е нормално. Тоа никогаш не би требало да е нормално. А факт е дека е класифицирано како нешто поинакво поради бојата на нивната кожа?Тоа е шлаканица в лице. Целосно е расистички. Ставене Арапи со истотот оружје во тој ист Волмарт во Ел Пасо и нема шанси Трамп  таму да би седел и да зборува во јавноста за ментални проблеми. Ми се чини дека претседателот Трамп во моментов е ментално најболното човечко битие во Америка, изјавила Ријана.

Фото: Деколтето на Карлеуша

Бујните гради во прв план, покрај вакво деколте, тешко дека некој ќе ја погледне во очи!

Атрактивната пејачка Јелена Карлеуша уште еднаш ги израдува своите многубројни фанови на социјалните мрежи со провокативна фотка.

Популарната Џеј Кеј одлучила да облече тесен фустан кој во преден план ги истакнал нејзините бујни гради.

Фотката експресно добила илјадници лајкови.

Фановите на Карлеуша коментираат дека вакво деколте тешко се заборава.

Популарната пејачка инаку,  редовно ги воодушевува своите фанови со „жешки“ фотки на социјалните мрежи.

Видео: Новак како „Матрикс“ се подготвува за мечот против Федерер!!

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ се подготвува за вечерашниот меч против големиот ривал, Швајцарецот Роџер Федерер на многу невообичаен начин.

Ноле за мечот кој ќе одлучи кој од нив двајца ќе обезбеди место во полуфиналето на Завршниот Мастерс во Лондон се подготвува на интересен начин со виртуелни очила.

Ѓоковиќ на тренингот пред вечерашниот меч против Федерер ставил очила за виртуелна реалност и се обидувал да фати одбојкарска топка. Тоа секогаш не му поаѓало од рака. 

За неговите фанови Ноле со виртуелните очила бил како филмскиот херој „Матрикс“.ж

притисни ентер