Филипче се пишмани – операциите за промената на полот нема да бидат на товар на фондот

Нема операции со средства на Фондот за здравствено осигурување за оние кои сакаат да го менуваат полот.

 Министерот за здравство Филипче се попишмани со одлуката по негативните реакции на социјалните мрежи дека ова не е најголем проблем во здравството и многу деца чекаат лекување во странство.

Министерот изјавата ја даде вчера во организација на министерството за труд и социјална политика во соработка со Советот на Европа пред одржувањето на утрешната парада на гордоста во Скопје која утре ќе се одржии.

Иако на конференцијата неговите колеги министери за внатершни и труд и социјлана политика заедно со невладиниот сектор беше посочено дека е направено многу во делот на дискриминација со новиот закон против дискриминација, министерот Филипче по неговата изјава за операции преку  фондот за здравство за менување на пол не доби голема поддршка по лавината негативни рекации од невладините и неговите колеги.

Од невладината ХЕРА, рекоа дека организациите кои се засегнати треба да дадат став.

Утре во Скопје ќе се одржи парадата на гордоста Скопје Прајд 2019 година.

Карлеуша објави фотографија од сопругата на Саша Поповиќ во бикини

Директорот на „Гранд“ Саша Поповиќ е со семејството во Опатија а тамо им се придружила и Карлеуша па заедно уживаат во одморот.

Карлеуша денес попладне ја натерала жената на Саша, Сузана Поповиќ да отвори Инстаграм профил. Потоа Карлеуша ја фотографирала во бикини и ја поставила фотографијата на својот профил за да ја промовира.

Фотографијата ги примамила фановите на Карлеуша па сите почнале да ја заследуваат Сузана на Инстаграм.

Анџелина Џоли низ солзи се прости од синот , кој замина на колеџ (ВИДЕО)

Актерката Анџелина Џоли вчера го испрати на колеџ својот најстар син Медокс на Универзитетот во Сеул , Јужна Кореја.

Доаѓањето на славната актерка во кампусот на факултетот предизвика голем интерес на студентите , кои од културна дистанца ја снимаа, но немаа храброст да и пристапат неа или на Медокс.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by jowonnn🦄☂️ (@xx_efu) on

Анџелина призна дека се воздржува да не заплаче , а со колку емоции го испраќа синот на факултет , се гледа на видеото , објавено од еден од студентите.

Во видеото се слуша дека Медокс одбрал да студира биоинженерство и дека ќе живее во студентскиот дом. Анџелина ги разочара фановите во Кореја , кога им кажа дека истиот ден се враќа во САД.

Бела Хадид позира за милион лајкови на Инстаграм (ФОТО)

Откако шокира со новата боја на косата , топ моделот Бела Хадид , ги освои фановите на Инстаграм со фотографиите во монокини.

Една од најпознатите манекенки на светот позираше во секси едноделен костум со исклучително длабоко деколте , а двете фотографии добија од вчера милион лајкови.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by 🦋 (@bellahadid) on

Бела позира во градина со цвеќиња , а во коментарите фановите напишаа и дека со новата боја на косата многу личи на сестра и Џиџи.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by 🦋 (@bellahadid) on

притисни ентер