Се продава свадбениот јагуар на Цеца и Аркан

Паднала цената на супер луксузниот автомобил Јагуар во кој балканската музичка ѕвезда Цеца и нејзиниот покоен сопруг Жељко Ражнатовиќ Аркан се возеле на венчавката. 

Купен е за 200 000 долари сега се продава по многу пониска цена, скоро за „ништо“.

Вакви Јагуар автомобили има само 121 во целиот свет.

Лимузината Јагуар во која Цеца и Аркан се возеле на денот на венчавката  во 1995 година е купен во Америка за 200 000 долари!

Пред неколку месеци Јагуарот- XJ Majestic Vanden Plas е понуден на продажба.

Тогаш почетната цена беше 121 000 евра, но денеска цената на луксузниот Јагуар на Аркан драстично е намалена и сега автомобилот може да се купи за „само“ 28 000 евра.

Фото: Сенида ги покажа облините во костим за капење

Лето е, сите се разголуваат па и Сенида постави фотографии во костим за капење на својот „Инстаграм“ профил.

Таа преферира едноставни костими за капење и не е толку нападна во покажувањето на нејзиното тело.  

Видео: Куче скокна во река за да го спаси своето другарче

Кога ќе се земе во предвид дека водата не е длабока и дека чамецот е блиску до брегот, ова видео и не е толку драматично.

Но кога ќе го видете уплашеното мало кученце како цимоли, сигурно ќе ви падне жал за него. Такво чувство имаше и големото куче и затоа направи ваков храбар потег.

„RIMAC“ на турнеја низ америка

„RIMAC“ и неговите електрични болиди, веќе некое време се низ Америка, каде учествуваат  на бројни автомобилски случувања.

Љубителите на автомобили низ Америка ќе можат да ги видат и да се восхитуваат на новите модели од компанијата „RIMAC“.

притисни ентер