Фото: Емина Јаховиќ на одмор со синовите, мир, плажа, море...

Балканската музичка ѕвезда Емина Јаховиќ со синовите Јаман и Јавуз ужива на летниот одмор.

Атрактивната пејачка не открива каде летува во друштво на синовите.

Но, според фотките кои ги објави на Инстаграм може да се забележи дека одморот одлично и делува Емина вистински ужива во забавата на плажа.

Денеска Емина фановите на социјалните мрежи ги почести  со фотка во бикини , на која може да се види дека популарната пејачка изгледа совршено, подобро од било кога.

Но, ако се земе во предвид дека Емина редовно вежба, тогаш нејзиниот изглед во бикини  не треба да изненади никога.

Фото: Сенида ги покажа облините во костим за капење

Лето е, сите се разголуваат па и Сенида постави фотографии во костим за капење на својот „Инстаграм“ профил.

Таа преферира едноставни костими за капење и не е толку нападна во покажувањето на нејзиното тело.  

Видео: Куче скокна во река за да го спаси своето другарче

Кога ќе се земе во предвид дека водата не е длабока и дека чамецот е блиску до брегот, ова видео и не е толку драматично.

Но кога ќе го видете уплашеното мало кученце како цимоли, сигурно ќе ви падне жал за него. Такво чувство имаше и големото куче и затоа направи ваков храбар потег.

„RIMAC“ на турнеја низ америка

„RIMAC“ и неговите електрични болиди, веќе некое време се низ Америка, каде учествуваат  на бројни автомобилски случувања.

Љубителите на автомобили низ Америка ќе можат да ги видат и да се восхитуваат на новите модели од компанијата „RIMAC“.

притисни ентер