Фото: Новиот моќен Мустанг „GT350R“

Форд го претстави новиот Мустанг „GT350R“ кој доби одредени компоненти од својот помоќен брат „GT500“.

Новиот „GT350R“ доби нова геометрија на предниот дел. Многу преработени делови, вклучувајќи и нови носачи на управувачот, подесување на електричниот серво управувач и редизајниран механизам за управување базиран на оној од „GT500“.

Моделот „GT350R“ ќе биде достапен и во две нови бои „Grabber Lime“ и „Tvister Orange“.

Покрај овие две нови бои направена е и измена во стандардните металик црвена и металик сива, кај новиот модел тие ќе бидат по „пригушени“.

Новиот Мустанг ќе добие и нови современи технологии, ќе можете да инсталирате апликација на вашиот паметен телефон преку која можете да го лоцирате вашиот автомобил, да го заклучувате и отклучувате и да ја надгледувате количината на течности во моторот.

Што се однесува до останатото „GT350R“ под хаубата е ист како претходната генерација. 5.2 литарски V8 мотор кој произведува 533 коњски сили и оди до импресивни 8.250 вртежи во минута.

Новиот Мустанг ќе има стандарден шестостепен мануелен менувач.

Карлеуша објави фотографија од сопругата на Саша Поповиќ во бикини

Директорот на „Гранд“ Саша Поповиќ е со семејството во Опатија а тамо им се придружила и Карлеуша па заедно уживаат во одморот.

Карлеуша денес попладне ја натерала жената на Саша, Сузана Поповиќ да отвори Инстаграм профил. Потоа Карлеуша ја фотографирала во бикини и ја поставила фотографијата на својот профил за да ја промовира.

Фотографијата ги примамила фановите на Карлеуша па сите почнале да ја заследуваат Сузана на Инстаграм.

Анџелина Џоли низ солзи се прости од синот , кој замина на колеџ (ВИДЕО)

Актерката Анџелина Џоли вчера го испрати на колеџ својот најстар син Медокс на Универзитетот во Сеул , Јужна Кореја.

Доаѓањето на славната актерка во кампусот на факултетот предизвика голем интерес на студентите , кои од културна дистанца ја снимаа, но немаа храброст да и пристапат неа или на Медокс.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by jowonnn🦄☂️ (@xx_efu) on

Анџелина призна дека се воздржува да не заплаче , а со колку емоции го испраќа синот на факултет , се гледа на видеото , објавено од еден од студентите.

Во видеото се слуша дека Медокс одбрал да студира биоинженерство и дека ќе живее во студентскиот дом. Анџелина ги разочара фановите во Кореја , кога им кажа дека истиот ден се враќа во САД.

Бела Хадид позира за милион лајкови на Инстаграм (ФОТО)

Откако шокира со новата боја на косата , топ моделот Бела Хадид , ги освои фановите на Инстаграм со фотографиите во монокини.

Една од најпознатите манекенки на светот позираше во секси едноделен костум со исклучително длабоко деколте , а двете фотографии добија од вчера милион лајкови.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by 🦋 (@bellahadid) on

Бела позира во градина со цвеќиња , а во коментарите фановите напишаа и дека со новата боја на косата многу личи на сестра и Џиџи.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by 🦋 (@bellahadid) on

притисни ентер