Атрактивната манекенка Адријана Лима ужива без децата (ФОТО)

Фотографиите од одморот на манекенката Адријана Лима покажуваат зошто е една од најдобро платените во светот на модата.

Иако е во врска со турскиот бизнисмен Емир Јумар , една од најпознатите ангели на Викторијас Сикрет , Адријана Лима во понеделникот уживаше во женско друштво на плажа во Мајами.

38- годишната манекенка по потекло од Бразил , и натаму има беспрекорна фигура и со појавата се потврдува зошто со години е една од најдобро платените манекенки на светот.

Во минијатирно бикини со цветен дезен , ги покажа своите облини. Адријана Лима е најдолговечната во јатото на Викторијас Сикрет , а брендот го претставуваше од 1999 до минатата година.

Пред две години беше прогласена за највреден ангел на Викторија. Претходно овој месец манекенката беше снимена на одмор со Емир , откако на почетокот на годината раскина турскиот писател Метин Хар по една и пол година врска.

Лима во мај 2014 се разведе од српскиот кошаркар Марко Јариќ со кого има две ќерки , Валентина (7) и Сиена (10) . Пред Јариќ таа беше верена за музичарот Лени Кравиц , а пред тоа ја поврзуваа со Џастин Бибер.

Карлеуша објави фотографија од сопругата на Саша Поповиќ во бикини

Директорот на „Гранд“ Саша Поповиќ е со семејството во Опатија а тамо им се придружила и Карлеуша па заедно уживаат во одморот.

Карлеуша денес попладне ја натерала жената на Саша, Сузана Поповиќ да отвори Инстаграм профил. Потоа Карлеуша ја фотографирала во бикини и ја поставила фотографијата на својот профил за да ја промовира.

Фотографијата ги примамила фановите на Карлеуша па сите почнале да ја заследуваат Сузана на Инстаграм.

Анџелина Џоли низ солзи се прости од синот , кој замина на колеџ (ВИДЕО)

Актерката Анџелина Џоли вчера го испрати на колеџ својот најстар син Медокс на Универзитетот во Сеул , Јужна Кореја.

Доаѓањето на славната актерка во кампусот на факултетот предизвика голем интерес на студентите , кои од културна дистанца ја снимаа, но немаа храброст да и пристапат неа или на Медокс.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by jowonnn🦄☂️ (@xx_efu) on

Анџелина призна дека се воздржува да не заплаче , а со колку емоции го испраќа синот на факултет , се гледа на видеото , објавено од еден од студентите.

Во видеото се слуша дека Медокс одбрал да студира биоинженерство и дека ќе живее во студентскиот дом. Анџелина ги разочара фановите во Кореја , кога им кажа дека истиот ден се враќа во САД.

Бела Хадид позира за милион лајкови на Инстаграм (ФОТО)

Откако шокира со новата боја на косата , топ моделот Бела Хадид , ги освои фановите на Инстаграм со фотографиите во монокини.

Една од најпознатите манекенки на светот позираше во секси едноделен костум со исклучително длабоко деколте , а двете фотографии добија од вчера милион лајкови.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by 🦋 (@bellahadid) on

Бела позира во градина со цвеќиња , а во коментарите фановите напишаа и дека со новата боја на косата многу личи на сестра и Џиџи.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by 🦋 (@bellahadid) on

притисни ентер