Не помогна ниту интервенцијата на Трамп – Шведска го осуди раперот

Американскито рапер денеска е прогласен за виновен од судот во Шведска  за напад и покрај интеревенирањето на претседателот Доналд Трамп.

Судот во Шведска пресуди дека не станува збор за самоодбрана, како што тврдеше раперот, туку дека тепачката на 30 јуни е физички напад. Раперот и уште двајца осомничени, Бладимир Корнил и Дејвид Рисперс, добија казна од две години условно, јавуваат американските медиуми.

„Нападот не беше од толку сериозна природа што мора да се изрече казна затвор, затоа обвинетите беа осудени на условна казна“, се наведува во соопштението на судот.

Асап Роки е уапсен во Шведска на 3 јули со неговиот телохранител и уште две лица , кои биле во негово друштво учествувале во улична тепачка и тој е обвинет за нанесување телесни повреди.

Апсењето на Роки привлече големо внимание на светската јавност, вклучително и од претседателот Трамп, кој во петокот рече дека „бројни членови на афроамериканската заедница“ го замолиле да му помогне на раперот.

Трамп на Твитер во јули напиша дека го уверил шведскиот премиер Стефан Лофвен дека Роки не е личност склона да избега од притвор и дека лично  гарантира за него.

Карлеуша објави фотографија од сопругата на Саша Поповиќ во бикини

Директорот на „Гранд“ Саша Поповиќ е со семејството во Опатија а тамо им се придружила и Карлеуша па заедно уживаат во одморот.

Карлеуша денес попладне ја натерала жената на Саша, Сузана Поповиќ да отвори Инстаграм профил. Потоа Карлеуша ја фотографирала во бикини и ја поставила фотографијата на својот профил за да ја промовира.

Фотографијата ги примамила фановите на Карлеуша па сите почнале да ја заследуваат Сузана на Инстаграм.

Анџелина Џоли низ солзи се прости од синот , кој замина на колеџ (ВИДЕО)

Актерката Анџелина Џоли вчера го испрати на колеџ својот најстар син Медокс на Универзитетот во Сеул , Јужна Кореја.

Доаѓањето на славната актерка во кампусот на факултетот предизвика голем интерес на студентите , кои од културна дистанца ја снимаа, но немаа храброст да и пристапат неа или на Медокс.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by jowonnn🦄☂️ (@xx_efu) on

Анџелина призна дека се воздржува да не заплаче , а со колку емоции го испраќа синот на факултет , се гледа на видеото , објавено од еден од студентите.

Во видеото се слуша дека Медокс одбрал да студира биоинженерство и дека ќе живее во студентскиот дом. Анџелина ги разочара фановите во Кореја , кога им кажа дека истиот ден се враќа во САД.

Бела Хадид позира за милион лајкови на Инстаграм (ФОТО)

Откако шокира со новата боја на косата , топ моделот Бела Хадид , ги освои фановите на Инстаграм со фотографиите во монокини.

Една од најпознатите манекенки на светот позираше во секси едноделен костум со исклучително длабоко деколте , а двете фотографии добија од вчера милион лајкови.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by 🦋 (@bellahadid) on

Бела позира во градина со цвеќиња , а во коментарите фановите напишаа и дека со новата боја на косата многу личи на сестра и Џиџи.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by 🦋 (@bellahadid) on

притисни ентер