Хајди Клум со новиот сопруг плаќаат 670 000 евра неделно за суперлуксузната јахта (ФОТО)

Манекенката Хајди Клум (46) по венчавката со 29- годишниот Том Каулиц , го поминуваат медениот месец во патување со луксузна јахта по Јадранот.

Денеска јахтата на Хајди доплови до хрватскиот остров Мљет. Сопружниците пловат на бродот под  името Кристина О, од 1943 година и некогаш во сопственост на грчкиот богаташ Аристотел Оназис и неговата сопруга Џеки Онасис, вдовица на убиениот претседател на САД, Џон Ф. Кенеди.

Импресивниот брод е долг дури 99 метри, при што 39 члена на екипажот се грижат за гостите, а неделното изнајмување на овој брод чини 670.000 евра.

Клум и Каулиц се венчаа во Лос Анџелес пред мал круг луѓе, а потоа договорија да направат свадба на бродот во сопственост на Гркот со кого се ожени славната Џеки О.

Откако стигна до Мљет, Хајди објави неколку „приказни“ на Инстаграм, а под тушот го сними новиот сопруг.

Страсната љубов на Каулиц и Хајди излезе во јавност минатата година кога се појавија во Кан како двојка. Имаше бројни написи за големата разлика во годините, на што Хајди Клум одговори.

„Живејте го животот и не грижете се што мислат луѓето! Само добивате брчки од вакви грижи!“

Карлеуша објави фотографија од сопругата на Саша Поповиќ во бикини

Директорот на „Гранд“ Саша Поповиќ е со семејството во Опатија а тамо им се придружила и Карлеуша па заедно уживаат во одморот.

Карлеуша денес попладне ја натерала жената на Саша, Сузана Поповиќ да отвори Инстаграм профил. Потоа Карлеуша ја фотографирала во бикини и ја поставила фотографијата на својот профил за да ја промовира.

Фотографијата ги примамила фановите на Карлеуша па сите почнале да ја заследуваат Сузана на Инстаграм.

Анџелина Џоли низ солзи се прости од синот , кој замина на колеџ (ВИДЕО)

Актерката Анџелина Џоли вчера го испрати на колеџ својот најстар син Медокс на Универзитетот во Сеул , Јужна Кореја.

Доаѓањето на славната актерка во кампусот на факултетот предизвика голем интерес на студентите , кои од културна дистанца ја снимаа, но немаа храброст да и пристапат неа или на Медокс.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by jowonnn🦄☂️ (@xx_efu) on

Анџелина призна дека се воздржува да не заплаче , а со колку емоции го испраќа синот на факултет , се гледа на видеото , објавено од еден од студентите.

Во видеото се слуша дека Медокс одбрал да студира биоинженерство и дека ќе живее во студентскиот дом. Анџелина ги разочара фановите во Кореја , кога им кажа дека истиот ден се враќа во САД.

Бела Хадид позира за милион лајкови на Инстаграм (ФОТО)

Откако шокира со новата боја на косата , топ моделот Бела Хадид , ги освои фановите на Инстаграм со фотографиите во монокини.

Една од најпознатите манекенки на светот позираше во секси едноделен костум со исклучително длабоко деколте , а двете фотографии добија од вчера милион лајкови.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by 🦋 (@bellahadid) on

Бела позира во градина со цвеќиња , а во коментарите фановите напишаа и дека со новата боја на косата многу личи на сестра и Џиџи.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by 🦋 (@bellahadid) on

притисни ентер