Последни вести

Најважни вести

Почна самитот на ЕУ – Се очекува потврда на заклучокот за Македонија

Темата на проширувањето, според очекувањата, не е високо на денешната ангенда на Европскиот Совет...

Тимоние и Герберих немаат гаранции за датум во октомври

 На дебатата на советот за евроинтеграции и двајцата кажаа дека датум ќе има, но не прецизир...

Париски „Ле Монд" објасни зошто Франција го блокира проширувањето на ЕУ кон Балканот

 Македонија и Албанија, признати кандидати за влез во Европската унија, уште ќе чекаат, дури...

Тешка несреќа во Индија – најмалку 42 загинати кога автобус падна во бездна длабока 500 метри (ВИДЕО)

Голем број од патниците се возеле на покривот на автобусот. Повеќе од 30 патници се повредени кога автобусот се превртел во река во планинскиот предел Кулу. Бројот на загинати може да се зголеми , зашто не се знае колкумина од...

„Само Вистина“ вечерва со Никола Спасов и Горан Момироски

Почитувани гледачи, неуморни сонувачи за подобро и поубаво утре, и денеска ве каниме на тет-а-тет средба пред малите екрани со единствената САМО ВИСТИНА, а за плодна и успешна дебата на репертоарот ви ги нудиме првиот човек на аг...

Поранешни високи турски офицери осудени на 141 доживотна казна затвор

Судењето на 224 осомничени почна во 2017 и е одржано во затворот Синкан во Анкара. Обвинението од 2581 страници вклучува кршење на уставот , обид за државен удар и убиство на 251 граѓани. Доживотната затворска казна е најстрогата...

Во Карпош 4 е пронајдено безживотно тело на 38-годишен маж

Во насока на целосно расчистување на настанот и утврдување на причините за смртта, соопштија од ЈО, јавниот обвинител издал наредба за обдукција на телото на починатиот, како и наредба за криминалистичко-техничка обработка на ста...

Претседателот Пендаровски го прими претседателот на Здружението на судиите, Џемали Саити

На средбата беше разговарано за предизвиците со коишто се соочуваат судиите во вршењето на својата одговорна должност, како и за развојните процеси во оваа област, со цел јакнење и гаранција на независноста, самостојноста и објек...

Предлогот за промените во владиниот кабинет денеска или утре во Собранието

Премиерот Зоран Заев се очекува најдоцна утре или пак уште денеска попладне да го достави предлогот за новиот владин состав до Собранието.  Министерот за внатрешни, Оливер Спасовски вели одлуката кој ќе остане, а кој ќе зами...

Останете информирани Следете не на социjалните медиуми