Најважни вести

ЦК на ВМРО-ДПМНЕ ги разреши Јанчев и Богданов, побара исклучување за Мијалков и Тодоров

Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ на вечерашната седница донесе одлука за разрешување на потпретс...

ВМРО-ДПМНЕ вечерва одржува Централен комитет- разрешен потпретседателот Митко Јанчев?

Таму е  Мирјана Мирчевска Јовановиќ. Се појавија информации дека е разрешен и потпретседател...

Миленко Неделковски приведен во полициска станица

Полицијата попладнево го уапсила новинарот Миленко Неделковски. Според извори на Канал 5 , тој пр...

Стојанче Ангелов и Александар Пандов во „Само вистина“

Гости во вечерашното издание на „Само Вистина“ беа претседателот на Достоинство, Стојанче Ангелов и аналитичарот Александар Пандов. Покрај за Договорот од Преспа и Уставните измени тие коментираа и за внатрепартиските...

Полицијата будно ги чува опозициските пратеници што гласаа во петокот

МВР поднесе кривична пријава против 38-годишен маж од скопско Коњари кој преку социјалните мрежи им се заканувал по живот на пратениците кои во петокот гласале „за“ иницијативата за промена на Уставот. Извршен е и ...

Останете информирани Следете не на социjалните медиуми