Последни вести

Најважни вести

Макрон ќе ја посети Македонија,новата методологија ќе биде готова до март

По средбата со францускиот колега, Макрон, шефот на државата Пендаровски вели дека во фокусот на ...

Стефанова не дава согласност за времен пасош за Камчев и за Панделевски

Негативното мислење Обвинителството за организиран криминал и корупција денеска го доставило до с...

Дане Талески и Тимчо Муцунски во „Само вистина“

ВМРО-ДПМНЕ жали што Македонија не доби датум за преговори, рече вечерва во „Само вистина&ld...

Заев : Го слушаме гласот на граѓаните за да ги утврдиме нивните потреби и во тоа име да ги креираме приоритетите на нашите политики

Владата на Република Северна Македонија вечерва во полн состав, својата редовна 165-та седница вечерва ќе ја одржи во зградата на Општина Тетово. Ова втората, од утврдените седници што во наредниот период еднаш месечно, ќе се ...

Плоштадот Сан Марко во Венеција под вода (ВИДЕО)

Венеција  денеска  е поплавена. Плимата се зголеми за еден метар до осум часот утрово и ги потопи главниот гхрадски плоштад и поголемиот дел од објектите низ градот. Луѓето низ Венеција се шетаа во чизми и гумени...

Спречен терористички напад во Франкфурт , и Германец со македонско потекло меѓу уапсените

„Уапсените се подготвуваа за напад со  огнено оружје и експлозив во областа Рајна-Мајна (Франкфурт и околината) со цел да убијат што е можно повеќе луѓе“, се вели во соопштението на обвинителството во Франкфурт. ...

Премиерот Заев во четврток ќе учествува на годинашниот Самит во Солун

Премиерот Заев, на овој самит е поканет заедно со претседателите на владите на Грција и Бугарија, Кирјакос Мицотакис и Бојко Борисов за да земат учество на дискусијата „Југоисточна Европа: Иницијативи за регионална соработк...

Социјалистите договорија коалиција – заврши ли политичката криза во Шпанија ?

ПСОЕ и Унидас Подемос немаат доволно пратеници за сами да формираат влада, така што во наредните недели ќе се обидат да ги придобијат помалите левичарски , центристички и регионални партии. Денеска Санчез и Пабло Иглесијас, ли...

Ердоган се закани дека ќе прати уште џихадисти од ИД кон Европа : Еј ЕУ, Турција е различна !

„Кажав и претходно. Можеби го потценувате ова. Таа врата ќе биде отворена. Почна испраќањето на членовите на Даеш и тоа ќе продолжи.“, изјави Ердоган користејќи го арапскиот акроним за Исламската држава. „Тог...

Останете информирани Следете не на социjалните медиуми