Најважни вести

Хан: Јас сакам да ви се обраќам со Северна Македонија

Еврокомесарот за проширување Јоханес Хан денеска од Скопје уште еднаш ги повика граѓаните на Маке...

Мас: Владите во Скопје и Атина испишаа историја

Според него, Владите во Скопје и Атина испишале историја, а сега македонските граѓани на референд...

Павле Богоевски и Иван Стоиљковиќ во „Само вистина“

Пратениците Павле Богоевски и Иван Стоиљковиќ во вечерашното гостување во тв  дуелот ,, Само...

Девојче прегазено во скопска Автокоманда-Кој ќе го спречи дивеењето на возачите силеџии?

Избледнетите линии по направениот увид на булеварот Србија во скопски Аеродром, немо сведочеа за трагедијата што се случи синоќа кога автомпбил на пешачкиот премин удри во двајца возрасни луѓе и едно три годишно дете. Од тешките ...

Германија конечно ги признава македонските возачки дозволи

Оваа можност е предвидена во Декларацијата за реципрочно признавање и замена на возачките дозволи , преку која македонските граѓани додека престојуваат во Германија ќе немаат потреба од меѓународна дозвола. Исто така, нашите држа...

Останете информирани Следете не на социjалните медиуми