Последни вести

Најважни вести

Заев: Не се прифатливи партиски ултиматуми кои имаат за цел да кријат криминал

Со независност и слични привилегии какви што досега ги имаше СЈО и да се преименува во обвинителс...

Русковска за ДВ: Има нови пријави од бизнисмени дека биле рекетирани

Мобилниот телефон на специјалната јавна обвинителка Катица Јанева и беше одземен во понеделникот ...

Кои се точките на судир меѓу СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ?

Во оваа анлиза ќе се обидем да ги претсатвиме точки на судитр меѓу СДСМ и ВМРо-ДПМНЕ за темите ко...

Пендаровски: Вистинското место за лидерска е кај шефот на државата

-Не би сакал да ја поткопувам иницијативата на премиерот за лидерска средба за важни прашања, сепак сметам дека вистинското место за лидерската средба е кај претседателот на државата, вели Пендаровски во интервју за Радио Слободн...

САД воведоа нови санкции кон Иран

Тоа се првите рестриктивни мерки откако Техеран претходно овој месец објави дека ќе ги зголеми нивоата на збогатување на ураниум над оние дозволени според условите на нуклеарниот договор од 2015 година. Црната листа на САД вкл...

Видео: Џеј Ло танцува околу шипка

Атрактивната Џеј Ло со ова кратко видео на кое може да се види како танцува околу шипка само ја заинтригира и „возбуди“ машката публика. Со краткото видео мега популарната пејачка и актерка  го најавува св...

Видео: Вујче Луис Хамилтон игра со внуците

Уживам во улогата на вујко. Морам да поминувам време со децата на мојата сестра, кои ги обожувам. Должност на вујкото е да ги слуша своите внуци, добриот вујко никогаш не вели не. Напиша Хамилтон откако го објави видеото. ...

Повредени 33 мигранти, се превртело комбето во кое се превезувале

Сообраќајката се случила на местото викано Прждески споменик, на потегот меѓу Демир Капија и Прилеп, соопшти Јавното обвинителство. Според првичните информации, возачот, 24-годишен велешанец, ги превезувал мигрантите во комбе ...

Фото: Сака да има најголеми силиконски гради на светот!!

Германката која се преставува како Мартина Биг во утринска програма на британска телевизија зборувала за своите минати и идни хируршки зафати. 31 годишната Мартина пред неколку години го привлече вниманието на ја...

Останете информирани Следете не на социjалните медиуми