Последни вести

Најважни вести

ДЗР го објави конечниот ревизорски извештај на Агенцијата за вработување

Државниот завод за ревизија изврши  ревизија на финансиските извештаи заедно со ре...

Електронско пријавување за упис во средно образование од 20 до 25 јуни

Од четврток (20 јуни) до вторник (25 јуни до 15 часот) ќе се спроведува првото електронско пријав...

Единаесет пожари на отворено изминатото деноноќие

Единаесет пожари на отворено изминатото деноноќие

Во село Арачиново горела депонија, во Горно Лисиче гореле ниска вегетација, ѓубре, жито, се интервенирало на пожар и кај хотел „Њу стар“ во Бутел, потоа во Ѓорче Петров, сува трева и гранки биле опожарени во Долно Сви...

Собранието ќе ја одржи петтата седница

Собранието ќе ја одржи петтата седница

Како што стои на собраниската веб-страна, на дневен ред на оваа седница се две точки - Предлог одлуката за утврдување на составот на Буџетскиот совет на Собранието на Република Македонија и Предлог на одлуката за избор на претсед...

Бостон ги надмина Лејкерси и постави нов рекорд за најмногу титули во НБА

Бостон ги надмина Лејкерси и постави нов рекорд за најмногу титули во НБА

Најпродуктивен играч на средбата беше домашниот играч Џејсон Тејтум, кој постигна дабл-дабл со 31 поен и 11 асистенции. Кај Маверикс се истакна Лука Дончиќ со 28 поени и 12 скока. Селтикси серијата ја завршија со 4:1 во победи...

Севернокорејски војници повредени во експлозија на нагазна мина во близина на границата

Севернокорејски војници повредени во експлозија на нагазна мина во близина на границата

-Севернокорејската војска претрпе повеќекратни жртви поради експлозија на мина за време на работа, се вели во соопштението, без да се наведат дополнителни детали. Границата меѓу двете земји е силно минирана. /МИА

Мишел: Лидерите на ЕУ не постигнаа договор околу носителите на врвните функции

Мишел: Лидерите на ЕУ не постигнаа договор околу носителите на врвните функции

- Средбата претставуваше добра можност да се разменат мислења околу изборните резултати и за подготовка на формалната средба на Европскиот совет што ќе се одржи овде во Брисел следната недела. Мислам дека дискусијата се одвиваше ...

ЕУРО 2024: Минимален триумф на Франција над Австрија

ЕУРО 2024: Минимален триумф на Франција над Австрија

Најсериозниот кандидат за европската круна Франција со победа над Австрија го стартуваше својот настап на ЕУРО 2024 во Германија. Австрија е победена со 1-0 со автоголот на Вебер во 38 минута.Единствен стрелец на натпреварот б...

Џенифер Лопез со еден фотка ги отфрли гласините за развод

Џенифер Лопез со еден фотка ги отфрли гласините за развод

Во последните неколку денови светските медиуми шепкулираа со гласините за развод на  но, сега мегапопуларната Џеј Ло со емотивна објава на Инстаграм ги отфрли сите гласини за развод. Имено, Џенифер му посвети специјална ч...

Останете информирани Следете не на социjалните медиуми Facebook Twitter Instagram Youtube