Последни вести

Најважни вести

Бејли пред заминувањето : Ги сакам луѓето , не го сакам загадувањето на воздухот

Амбасадорот Бејли не одговараше на пролитички прашања , но затоа откри што сака најмногу , како г...

Тензична расправа за имунитетот на Велјаноски

Собраниската комисија за мандатно-имунитетни прашања расправа цел ден. Атмосферата зовре кога Мис...

НАЈДОБРАТА, ФАНТАСТИЧНАТА „ЗЛАТНА БУБАМАРА“ ДОСЕГА, НЕДЕЛА 20.00 ЧАС. НА КАНАЛ 5 ТВ

Политиката беше најголема инспирација за неповторливиот хумор на годинешната Златна Бубамара, неш...

Мира „Дизел“ побара повлекување на сопругот и братот, но не и на синот

Опозицијата не стивнува – и денеска обелодени нови случаи на непотизам. Браќата на пратеничките Татјана Прентовиќ и Анета Симеска Димоска се вработиле во МОБ, односно Здравствен дом – Македонски брод, критикува ВМРО-Д...

„Само Вистина“ со Никола Дујовски и Александар Цветкоски

Цветкоски: Кога се работи за централната влада се е во ред, со корупцијата едвај тргнавме, општата слика е добра како предуслов за реформи. Дујовски: Судството ќе биде  проблем уште еден добар период, со тој систем неможе...

МФ: Повратот на ДДВ во јануари натфрлен за 16,8% во однос на лани

Ова е за 315 милиони денари или 16,8 отсто повеќе во однос на истиот месец лани, се наведува во соопштението од Министерството за финансии. Министерот за финансии Драган Тевдовски вели дека продолжува праксата на редовен и нес...

Што има во богатите пакетчиња за помалку среќните на доделувањето на Оскарот

Меѓу предметите во пакетот се и брендирана четка и гума за одзатнување тоалет , кој свети во темница, потоа забен конец , сет од 15 пара вештачки трепки , чоколадни бомбони со канабис и слични предмети , со вкупна вредност од око...

Над 100 возила изгореа на аеромитинг (ВИДЕО)

Возилата биле на паркингот , кога избувнал силен пожар , предизвикан најверојатно од цигара. Поради сувата трева и силниот ветар , пожарот набргу ги зафатил возилата , во кои за сега се наведува дека немало никој. Сопствен...

Сплит на удар на ветришта на столетието (ВИДЕО)

Утрово во 4 часот во Сплит е измерен најсилен удар на бура во историјата на метеоролошките мерења од 176 км/час. Просечна брзина на ветрот беше 118 км/час , што предизвика откорнување на големи дрвја и покриви. Солни удари на вет...

Останете информирани Следете не на социjалните медиуми