Последни вести

Најважни вести

Двајца потешко и десет полесно повредени во сообраќајката на патот за Копаоник

Како што јави допсникот на МИА од Белград, сообраќајната несреќа се има случено кај месноста Крив...

Сараево, Белград и Скопје меѓу 10-те најзагадени градови во светот

Главниот град на Босна и Херцеговина, утрово е на второто место на листата на најзагадени места в...

Малолетник нападнат со нож во Бутел

-Во полициската станица Чаир, малолетник од Скопје пријавил дека околу 19:45 часот, на ул.„...

Медведев: Јутјуб нема да биде забранет во Русија

„Никој не планира да забрани било што и Јутјуб во Русија ќе продолжи да работи како и досега. Оние кои заработуваат на Јутјуб и понатака ќе можат тоа да го права, но тоа и не зависи од нас, туку од политиките на Јутјуб&ldqu...

Голема полициска акција во Грчец и Арачиново

Жители на овие населени места сведочат за десетици полициски возила со специјални единици од МВР на терен.  Од полицијата не откриваат детали за што се работи, кого апсат и која е целта на акцијата, но неофицијално акција...

Мизерни услови за возење во близина на Фени

Граѓаните реагираат на загадувањето од камионите на „Еуроникел“ на патниот правец Кавадарци- Возарци. Според нив тоа се случувало подолг период а како причина се наведува дека камионите кои растовараат руда не се п...

Заев: Ќе ја испочитуваме Венецијанската комисија за Законот за употребата на јазиците

Заедно со експертите, на прецизен начин како што тоа Венецијанската комисија го кажува и потоа ќе се прати во Парламентот за негово донесување, изјави премиерот Зоран Заев при денешната посета во Прилеп, каде беше на увид на рабо...

Три лица под истрага за трговија со кокаин

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција вчера вечер донесе Наредба за спроведување на истражна постапка против три лица осомничени дека сториле кривично дело Неовлас...

Арсовска: Потребна институционална поддршка за позиционирање на македонските брендови

Поддршката на македонските компании кои како двигател на стопанството имаат развиено квалитетни производи и услуги, преку вложување во развој и градење на силни брендови, позитивно ќе се одрази врз севкупниот раст на националната...

Останете информирани Следете не на социjалните медиуми