Последни вести

Најважни вести

Ковачевски: Макрон како и Фон Дер Лајен кажа дека сега е момент да се донесат потребните одлуки

Во интервју за Канал 5 Телевизија, претседателот на СДСМ и премиер, Димитар Ковачевски рече дека ...

Компаниите веќе ги доставиле своите барања до Регулаторна за цената на струјата

Компаниите веќе ги доставиле своите барања до Регулаторна. Последно стигнало од МЕПСО. Зголемени ...

Рентген снимки ќе се читаат и он лајн, изјави Меџити

Тој објасни дека ќе има дигитализација на сите радиолошки клиники кои ќе бидат меѓусебено поврзан...

Учениците од V одделение ги дочекаа учебниците по Македонски јазик пред крајот на учебната год.

Учениците од V одделение ги дочекаа учебниците по Македонски јазик пред крајот на учебната год.

Учебниците кои се чекаа од почетокот на учебната година на петтоодделенците ќе им користат само 10тина дена. Од МОН велат дека, по добиената согласност за примена на учебникот од страна на националната комисија за учебници, ис...

Пендиков дојде на суд, рочиштето се одложи

Пендиков дојде на суд, рочиштето се одложи

За прв пат откако пред четири месеци беше транспортиран со авион на бугарската влада во Софија заради лекување и стана бугарски државјанин, секретарот на згаснатото бугарско здружение Цар Борис Трети, Христијан Пендиков, се појав...

Ќерката на Мадона, Лурд, тврди дека е проколната во љубовта

Ќерката на Мадона, Лурд, тврди дека е проколната во љубовта

Таа исто така многу рано влезе во светот на музиката, а кариерата ја гради под уметничкото име Лолахол, иако е многу поуспешна во светот на манекенството. Зад себе веќе има неколку неуспешни љубовни врски кои го привлекоа вним...

ЦУК: Товарно возило на патот Зелениково - Таор ја пробило оградата на мост на Вардар

ЦУК: Товарно возило на патот Зелениково - Таор ја пробило оградата на мост на Вардар

Градоначалникот на Општина Зелениково, Коста Маневски, со своите соработници веднаш излегле на терен и направиле соодветно одбележување на оштетениот мост што претставува потенцијална опасност за движење на возилата и пешаците ко...

Утре во Кишињев Вучиќ ќе се сретне со Борел

Утре во Кишињев Вучиќ ќе се сретне со Борел

Според најавите утре во Кишињев, Молдавија, каде се одржува самитот на европската политичка унија, високиот претставник на Европската унија за заедничка надворешна политика и безбедност, Жозеп Борел, ќе се сретне со претседателот...

Борел по средбата со Курти: Моменталната ситуација е опасна и неодржлива

Борел по средбата со Курти: Моменталната ситуација е опасна и неодржлива

Сегашната состојба е опасна и неодржлива. Потребна ни е итна деескалација и решение преку дијалог, како и да се вратиме на работа на имплементација на постигнатиот договор, тоа го објави на Твитер високиот претставник на Европска...

Од утре се одмрзнуваат замрзнатите цени на храната

Од утре се одмрзнуваат замрзнатите цени на храната

На полноќ завршува мерката на замрзнати цени на овошјето и зеленчукот, која беше на сила два месеци, но според најавите од ресорното министерство мерката нема да продолжи бидејќи цената на одредени приздводи била пониска од утврд...

Останете информирани Следете не на социjалните медиуми Facebook Twitter Instagram Youtube