Последни вести

Најважни вести

Нема напредок во разговорите за Законот за јавно обвинителство

Со најава за нови предлози и забелешки на владиниот предло-закон стартува новата серија на средби...

Што ќе донесе посетата на претседателот на ЕС, Шарл Мишел за Македонија?

За поранешниот амбасадор Благој Зашов, најавената посета на првиот човек на Европскиот Совет, Шар...

„Само Вистина“ со Коста Петров и Петар Богојески

Во вечерешното издание на Само Вистина, потпретседателот на СДСМ Коста Петров објави дел од 30-те...

Смртоносниот вирус од Кина стигна и во САД

„Њујорк Тајмс“ пренесува дека првиот случај на коронавирус денеска е потврден во САД. Пациентот се наоѓа во државата Вашингтон. Тој имал симптоми откако се вратил во САД од патувањето во регионот околу Вухан, Ки...

Почна судењето на Трамп: Обвинителите бараат документи од Белата куќа

Сто сенатори се најдоа на седиштето на Конгресот во Вашингтон, со кое претседаваше шефот на Врховниот суд Џон Робертс. Но, пред дебатата околу обвинувањата за злоупотреба на власта и опструирање на Конгресот, изгласани во декемвр...

Страшно: Скопско Лисиче повторно „лидер“ по загадувањето во регионов

Швајцарскo-американската компанија IQAir / AirVisual, која сигурно и таа „користи“ уреди набавени преку „Али Експрес“, и која постојано мониторира преку 10.000 градови ширум светот, и вечерва не издигна на...

Кинезите ги скенираат патниците во авионите поради смртоносниот вирус (ВИДЕО)

Откриено е дека вирусот започнал да се пренесува од човек на човек, а најмалку 15 здравствени работници биле заразени во провинцијата Вухан, каде за прв пат се појави овој нов вирус. Кинеските власти се обидуваат да го запрат ...

Три милиони долари за главата на Доналд Трамп понуди ирански пратеник

Тензиите се зголемуваат откако Трамп го повлече Вашингтон од нуклеарниот договор со Техеран од 2018 година и повторно воведе санкции кон Иран. Спорот ескалираше во низа одмазднички воени напади од обете страни. „Во име н...

Невреме во Австралија – паѓаше град со големина на тениски топчиња (ВИДЕО)

Австралиското метеоролошко биро вчера издаде предупредување за „силно невреме“ проследено со ветрови, град и обилни врнежи од дожд за делови на Нов Јужен Велс, јужен Квинсленд и многу области од државата Викторија. ...

Останете информирани Следете не на социjалните медиуми