Последни вести

Најважни вести

Финална фаза од уставните промени

Собраниската Комисија за уставни прашања попладне ќе ја започне дебатата за четирите уставни аман...

Тело за помирување: Амнестија ќе нема за организаторите, тепачите и вооружените лица на 27 април

Согласно Предлогот, амнестијата не ги опфаќа организаторите и подготвувачите на настанот, лицата ...

Заев и Ципрас денеска ќе бидат предложени за Нобелова награда за мир

Номинирањето на Заев и Ципрас ќе го објави добитничката на Нобеловата награда за мир во 2015 годи...

Фото: Провокативна плус сајз манекенка

Ешли Грејем ќе се откаже од провокативните фотографии, беше тоа кратка и слатка надеж. Атрактивната Ешли се враќа на старите патеки и на Инстаграм објави фотка во топлес. Преку голите гради Ешли ја ставила раката, со што малку...

Лудак зад воланот, по снег и поледица на автопатот Шид – Белград возел 245 километри на час!?

Државјанин на Хрватска,возач на Ауди 8 е запрен од сообраќајната полиција  на автопатот Шид – Белград во Србија , поради тоа што по лизгав и замрзнат пат и лоши временски услови  возел со брзина од 245 километри н...

„Само Вистина“ вечерва со Сотир Костов и Тодор Пендаров

Драги гледачи, симпатични и убави, до кога Македонија ќе биде позната по „султан“ партиите, ќе не сака ли Европа ако демократските вредности наликуваат на тие од „турското“ време, дали догодина ќе направим...

Отворен Инфо-центар за евроатлански интеграции

Центарот е проект спроведуван од страна на граѓанската асоцијација „МОСТ" и е поддржан од Секторот за јавна дипломатија на НАТО, Министерството за надворешни работи на Кралството Холандија, Британската амбасада во Скоп...

Останете информирани Следете не на социjалните медиуми