Последни вести

Најважни вести

Предлог законот за Јавно обвинителство во вторник во собраниска процедура

Предлог законот за јавно обвинителство во вторник влегува во собраниска процедура. Веќе е најавен...

Мишел во Скопје: Охрабрување, но без гаранции за позитивен епилог напролет

Новата методологија и реформската агенда на земјава беа во фокусот на разговорите на Претседатело...

Турција не престанува да се тресе , петмина спасени од урнатините (ВИДЕО)

Но, покрај тој земјотрес, Турција во последните часови е погодена од повеќе земјотреси над 4 степ...

Паника во Париз поради коронавирусот , разграбани маските (ВИДЕО)

Првите двајца заразени се кинеска двојка која пристигнала во Франција со авион на 18 јануари, но во тоа време немале симптоми на болеста. Станува збор за 31-годишен маж  и неговата една година помлада сопруга. Првите симптом...

Ла Верита: Заев вмешан во изборни нерегуларности - Заев ги отфрла наводите

Италијанскиот весник Ла Верита објави документи од истрага за наводна вмешаност на експремиерот и лидер на СДСМ Зоран Заев и неговиот брат Вице Заев со уште две лицаод Струмица запоткуп на гласачи на изборите во 2014 година. ...

Полета најдолгиот авион на светот – Историски лет на Боинг 777X (ВИДЕО)

777X, поголема, поефикасна верзија на успешниот мини-џамбо Боинг 777, полета од  комерцијалната база во близина на Сиетл во 10:09 часот по локално време, бидејќи силните ветришта ја принудија компанијата двапати оваа недела ...

Седум кинески државјани се пренесени во болница во Москва , под сомнение од коронавирус

Претставник на брзата помош на руската престолнина изјави за Спутник. „Седум кинески државјани се префрлени од хотелот„ Арт Војковска “во болница за заразни болести“, рече тој, додавајќи:„Тестовит...

САД , Русија и Франција ги извлекуваат своите државјани од Вухан

Русија се консултира со Кина за евентуална евакуација на нивите граѓани од Вухан, во провинцијата Хубеи, каде избувна епидемија на корона вирусот, објави денес руската амбасада во Кина. Според руските медиуми, во моментов нема...

Адвокатите на Трамп почнаа со одбраната : Би било опасно да се собори

Лидерот на адвокатскиот тим, Пат Циполоне, им рече на сенаторите дека ќе им го одземе на гласачите правото да имаат мислење за Трамп на претседателските избори на 3 ноември доколку биде прогласен за виновен и отстранет од функциј...

Останете информирани Следете не на социjалните медиуми