Последни вести

Најважни вести

САД го ратификуваше Протоколот за членство на Македонија во НАТО (ВИДЕО)

Претседателот Стево Пендаровски им се заблагодари на САД и напиша дека стратешкото партнерств...

Колку црна ќе биде кампањата на ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ?

Но, слушајќи ги говорите на партиските лидери и размената на обвинувања за криминал и корупција м...

Тодор Петров и Мухамед Халили во „Само вистина“

Тезата дека со недобивањето на датумот за преговори може да се дестабилизира Балканот не држи вел...

Владата одобри 60.000.000 денари за чистење на линданот во ОХИС

Владата на денешната 160-та редовна седница донесе Одлука за одобрување на 60.000.000 денари од Буџетот за 2019 година за чистење на индустрискиот токсичен отпад (линдан) во поранешната фабрика ОХИС во Скопје.  Средствата...

На древна церемонија , јапонскиот цар Нарухито и официјално седна на престолот (ВИДЕО)

Церемонијата се одржа во време кога Јапонија се опоравува од последиците на тајфунот Хагибис, во кој загинаа скоро 80 ​​луѓе. Од почит кон жртвите, одложена е церемонијалната славеничка парада, јави Би-Би-Си. Царот Нарухито (5...

Застрелан ученик во пукотница во средно училиште во Калифорнија (ВИДЕО)

Во тек е потрага по вооружениот напаѓач, а очевидци изјавиле на полицијата дека напаѓачот испукал три до четири куршуми од пиштол пред средното училиште Ридвеј и избегал, изјави полицискиот службеник Самер Глокнер. Еден ти...

Брнс: Ратификацијата е резултат на напорна работа и посветеност кон вложување во иднината

– Многу задоволна поради огромната поддршка на Сенатот во ратификацијата на пристапниот протоколот на Северна Македонија во НАТО од страна на САД. Тоа е резултат на напорна работа и посветеност кон вложување во иднината. Со...

Среде концерт рапер фрли 50 000 долари во публиката (ВИДЕО)

24-годишниот рапер во клубот се појави со група соработници и пријатели кои во еден момент му подадоа куфер полн со банкноти што Пост започна да ги фрла . Кешот леташе низ клубот, додека „Пост“ ги изведуваше своите на...

Македонката што возеше Мерцедес со 230 км/час со мало дете во автомобилот , оди во затвор

Минатиот ноември, 28-годишната Маргарита Томовска, позната на социјалните мрежи како „Мерцедес мама“ го возеше својот моќен мерцедес Е 63 С двапати побрзо отколку што смееше додека бегаше од полициска патрола , што се...

Останете информирани Следете не на социjалните медиуми