Последни вести

Најважни вести

Преговорите за идната влада во напредна фаза, велат од ВМРО-ДПМНЕ и ВРЕДИ

И од ВМРО-ДПМНЕ и од Вреди потврдуваат дека преговрите течат во позитивна насока, но тврдат ...

Сончево и топло со променлива облачност, попладне нестабилно со локален пороен дожд

Променливо време час сопнце час облаци и дожд се очекува да се задржи ќе се задржи до крајот на м...

Што е проблемот на хируршките клиники, загаден ли е системот за кислород до операционите сали?

 Оттаму за Канал 5 велат  се превземаат мерки да се види дали во случајот има кривично ...

Дали македонските убавини се уште се неоткриено туристичко богатство?

Дали македонските убавини се уште се неоткриено туристичко богатство?

 Секторот кој треба да биде лидер и двигател на домашната економија, продолжува да се запоставува. Експертите велат дека недостИГА стратешки и системски пристап, сезоните се кратки, ниту пак Македонија како бренд соодветно с...

Учениците од дијаспората со стихови и песни во чест на Светите Кирил и Методиј

Учениците од дијаспората со стихови и песни во чест на Светите Кирил и Методиј

„Народ кој сакал сам судбина да крои, да чита и пишува на јазикот свој“ Нивното дело вечно ќе го славиме, порачаа македонските дечиња од дијаспората преку стихови од поезија во чест на македонските и сесловенски пр...

Фото: Поранешната мис на Шведска без долна облека на црвениот тепих

Фото: Поранешната мис на Шведска без долна облека на црвениот тепих

Филсмкиот фестивал во Кан е местото каде многу светски ѕвезди сакаат да се продефилираат во скапа тоалета. Фестивалот е синоним за престиж, мода, стил и елеганција. Но, не е секогаш така. Поранешната Плејбој за...

Фото:Секси тенисерка

Фото:Секси тенисерка

„Жешката“ бринета извесно време е надвор од терените поради повреда, и поради тоа патува низ Европа, во моментов е во посета на Белград. Убавата тенисерка секојдневно ги информира своите следбеници за тоа ш...

Нов удар за принцот Хари: „Да беше жива принцезата Дијана, тој немаше да се ожени со Меган“

Нов удар за принцот Хари: „Да беше жива принцезата Дијана, тој немаше да се ожени со Меган“

Принцот Хари и неговата сопруга актерката, Меган Маркл неодамна ја прославија шестата годишнина од бракот, а портпаролот на покојната кралица Елизабета Втора, Дики Арбитер, за радиото „Тајмс“ изјави дека верува дека п...

Мал спортски авион се урна кај Загреб, едно лице загина

Мал спортски авион се урна кај Загреб, едно лице загина

 Авионот што се урна кај Загреб е лоциран, потврди хрватската полиција и соопшти дека се пружа помош на повредените. „Денеска во 15 часот и 51 минути е добиена дојава за пад на мал спортски авион во шумата јужно од ...

ЦУК: Во тек акција за пронаоѓање и извлекување залутани лица на опасно стрмно место

ЦУК: Во тек акција за пронаоѓање и извлекување залутани лица на опасно стрмно место

На Единствениот повикувачки број 112 во Центарот за управување со кризи (ЦУК) денеска доцна попладне е добиена пријава за четири лица, меѓу кои и едно малолетно седумгодишно дете, кои планинарејќи од село Кожле кон Велес („...

Видео: Контроверзниот Канје Вест се пофали со футуристичка „машина“ од 1,2 милиони долари

Видео: Контроверзниот Канје Вест се пофали со футуристичка „машина“ од 1,2 милиони долари

Дека не планира да престане со овој тренд, екс сопругот на старлетата Ким Кардашијан докажа со ново видео на Инстаграм. Имено, Канје Вест со видеото го претстави својот нов автомобил кој личи на се, само што не личи на автомоб...

Останете информирани Следете не на социjалните медиуми Facebook Twitter Instagram Youtube