Најважни вести

Груевски во Будимпешта, побарал политички азил

Во продолжение во целост ви го пренесуваме неговиот статус. Во последните неколку денови прими...

Зошто Груевски ја одбра Унгарија?

Ова прашање се постави по објавувањето на веста дека Никола Груевски е во Будимпешта каде ќе поба...

Геровски: Цела Македонија очекуваше главниот виновник да се најде зад решетки

-Јас сум во Будимпешта сега, и побарав политички азил од Унгарските власти. Во последните неко...

Комисија за историски прашања меѓу Македонија и Бугарија продолжува со чешлање на учебниците по историја

Ова се главните забелешки на македонските историчари кои произлегуваат од досега одржените состаноци на бугарско-македонска комисија за историски и образовни прашања, која треба да направи ревизија на учебниците од двете страни н...

Следната година ќе се спроведе пробен попис

Пописот нема да го спроведуваат луѓе од администрацијата туку локални жители кои ќе имаат познавање од компјутери и кои ќе поминат посебни обуки.  Ќе се попишува населението кое е во Македонија, како и странците кои се со...

CNN со обвинение против Трамп (ВИДЕО)

Освен Трамп , CNN  тужи уште петмина функционери во Белата куќа – шефот на кабинетот Џон Кели , портпаролката Сара Сандерс , нејзиниот заменик Бил Шајн , шефот на тајната служба , Џозеф Кленси и службеникот кој на Акос...

МНР: Постапуваме согласно своите законски надлежности

Министерството за надворешни работи соопшти дека согласно своите надлежности и во координација со надлежните институции во земјава шпоставува со цел да се верифицира информацијата во врска со објавата на Фејсбук профилот на поран...

Видео - фото : Карлеуша во зелено, социјалните мрежи се „вжештија“

Популарната Џеј Кеј на лошите коментари  одговори со контра напад. – Небитни мали грди џуџиња! Лошите коментари вистински ја изнервирале Карлеуша која утрово на Инстаграм на сите критичари им се обрати с...

Останете информирани Следете не на социjалните медиуми