Последни вести

Најважни вести

Скандалозно: Катица Јанева ја нарече Лиле Стефанова „ороспија и гомнарка“

Обвинетата екс обвинителка Катица Јанева пред да си замине од судницата вулгарно ја нападна нејзи...

Утре јавна расправа за законот за обвинителство

Текстот подготвен од Министерството за правда утре влегува во собраниска процедура. Пратениците о...

Арбен Таравари и Тодор Пендаров во „Само вистина“

Со оваа маска сакам да посочам дека надвор не се дише, иако владата вели дека презема мерки, тие ...

Пилотот на хеликоптерот во кој загина Брајант бил предупреден дека лета прениско

Покрај Коби во несреќата загинаа и неговата  13- годишна ќерка Џијана и уште шест патници и пилотот. 41 годишниот Брајант со ќерката Џијана со својот приватен хеликоптер  одел на натпревар  каде што требало да б...

Ѕвездите откриваат како ќе им изгледаат настапите на „MAC“!

„MAC“ спектаклот во белградска Арена започнува за неколку часа, а ѕвездите кои настапуваат ги завршија генералните проби и своите впечатоци ги споделија со нас. Лепа Брена вели дека за гледачите подготвила вистински м...

Активирани мерките за загадувањето во Скопје и Тетово

Кои се причините, останува непознато. По барање на опозицијата, пратениците денеска ја разгледаа информацијата со аерозагадувањето, но дебатата се претвори во меѓусебни расправии и префрлање на вината. заменик министерот за жи...

МНР: Во Амбасадата во Пекинг досега не е пријавен ниту еден случај на наш државјанин заболен со Коронавирусот

 Исто така, нема пријавени наши државјани кои се наоѓаат во пошироката зона со рестриктивни мерки за движење на кои им е потребна помош. Како што информира Министерството за надворешни работи, во НР Кина легално престојув...

Видео - Кинеска медицинска сестра тврди: Со коронавирус се заразени 90 000 луѓе !!

На социјалните мрежи се појави видео од една медицинска сестра која носи заштитно одело и маска на лицето и зборува дека во Вухан и околината има околу 90 000 лица заразени од коронавирусот. Жената од видеото наводно е медицин...

Останете информирани Следете не на социjалните медиуми