Последни вести

Најважни вести

Дали Мицотакис (ќе) го почитува Преспанскиот договор?

Според него, самостојно истакнување на амблем не е против Преспанскиот договор, а финалното решен...

Милчин: Не верувам во институциите и не знам до каде ќе оди ова

Тој на својот фејсбук профил објави: -Кога ја сечев јапонската цреша во дворот на Моника Белуч...

Заев пред форумот на жени на СДСМ, Мицкоски на конференција на УМС на ВМРО-ДПМНЕ

 Премиерот и претседател на СДСМ од 20-годишнината на Форумот на жени на СДСМ, а лидерот на ...

Каков е урбанистичкиот лик на модерно Скопје?

Од човекот кој со својата визија и умeшност успеал да ги даде првите урбани правци во кои Скопје треба да се развива – Јосиф Михаиловиќ. Многумина за него ќе кажат дека бил единствениот вистински градски татко кој се насочи...

Два авиони се судриле во Франкфурт

Судирот се случил вчера околу 18:20 а оштетени се хоризонталниот стабилизатор на корејскиот Боинг 777 и врвот на крилата на авионот на Ер Намбија. За среќа никој не е повреден. Франкфутската контрола на летање утрово потврд...

Фото: Оптичка илузија која го збуни целиот свет, дали девојката доаѓа или си оди?

Така пред неколку дена на Твитер се појави фотографија која ги заинтригира луѓето а на која се наоѓаат коњ и една девојка. Главното прашање е дали девојката доаѓа или си оди? Devojka dolazi ili odlazi? pic.twitter.com...

Видео: Актерката најде необичен начин да го полира подот, потребна е само мачка

Актерката Кејт Бекинсејл дошла до идеја да го исполира подот со својата мачка. Мачката не се противела на тоа. Дури и уживала. Погледнете како тоа изгледало во видеото кое актерката го објави на својот Инстаграм профил. ...

Заев: Брендирањето на производите од регионот Македонија ќе го реши експертска комисија

Заев верува дека изнаоѓањето на трајно решение на ова прашање ќе биде уште еден мост на спојување на Република Македонија и Република Грција во делот на градење на пријателството и стратешкото партнерство. „И договорот о...

Експлозија на гасовод во Бангладеш, најмалку седум мртви

Од експлозијата во округот Читагонг е урнала и една петкатна зграда. Еден ѕид од зградата паднал и на случајни минувачи. Се уште не се познати причините за експлозијата, шефот на противпожарната бригада Амир Хусеин вели дека и...

Останете информирани Следете не на социjалните медиуми