Последни вести

Најважни вести

Најсериозно и натаму е на планината Серта, линијата на огнот се протега во должина од 30 км.

Продолжува борбата против огнените јазици на неколку локации ширум земјава,најсериозно и натаму е...

Димитриеска Кочоска: Поддршката од 250 милиони евра ќе ја добијат фирми кои ќе инвестираат

За реализацијата на средствата, како што истакна, ќе се разговара со Банката за развој.  ...

Трајанов: ЕУ нема капацитет да решава проблеми, за тоа ни се потребни САД

Во сите свери треба да спроведеме реформи. Македонија можеби е најподготвена од Балканските држав...

Владата до Собранието достави предлози за заменици - министри

Владата до Собранието достави предлози за заменици - министри

За заменик министер во Министерството за одбрана се предлага Елфет Исмаили. Исмаили е дипломиран економист. Своето работно искуство го започнува во Фонд за магистрални и регионални патишта. Од 2006 до 2008 била директорка на ГЦПЦ...

Екстремен топлотен бран на Балканот

Екстремен топлотен бран на Балканот

Целиот Балкан и делови од Источна Европа се под топлотен бран од почетокот на јули, а се предвидува дека горештините ќе траат уште две недели, пишува метеоролошката служба Severe Weather Europe (СВЕ). - Ова е историски топлоте...

Поради пожар затворен ГП Богородица

Поради пожар затворен ГП Богородица

Министерството за внатрешни работи ги известува граѓаните дека поради пожар кој избувна на грчка страна, во моментов е во прекин сообраќајот преку Граничниот премин Богородица. Се преземаат интензивни мерки за гасење на пожарот и...

Следните два дена многу топло, во петок и викендов со локален дожд и благ пад на температурите

Следните два дена многу топло, во петок и викендов со локален дожд и благ пад на температурите

Во следните два дена ќе се задржи многу топло време со максимални температури кои го дефинираат портокаловото ниво за опасност од високи температури, најавуваат од УХМР. Во петок и за време на викендот во попладневните часови ...

Пожарот на планината Серта во штипскиот дел се гаси од воздух

Пожарот на планината Серта во штипскиот дел се гаси од воздух

На планината Серта македонските и турските „ер трактори“ веќе ги гаснат пожарите над селата Селце и Драгоево и на ридот Штракалево кон полигонот Пенуш. Огнените стихии се на непристапни планински терени и во долови. ...

Фото: Актерка ги соблече панталоните и го покажа задникот!!

Фото: Актерка ги соблече панталоните и го покажа задникот!!

Контроверзната актерка сега ги шокираше фановите на социјалните мрежи со нов шокантен потег. На нејзиниот Инстаграм се појавија скандалозни слики. Кејт ги соблече панталоните и преку прозорецот го покажа голиот задник. ...

Видео: Турбо-фолк хит на Вера Матовиќ на реклама за брендот на Мајкл Џордан!?

Видео: Турбо-фолк хит на Вера Матовиќ на реклама за брендот на Мајкл Џордан!?

Во спотот Дончиќ, кој е заштитно лице на легендарниот бренд  Џордан, вози автомобил во кој ечи хитот „Мики Милане“ и на писта каде што има кошаркарско игралиште, упатува прецизен шут од половина терен. ...

МЗ: Внесувајте повеќе течности, но избегнувајте алкохол

МЗ: Внесувајте повеќе течности, но избегнувајте алкохол

Поради високите температури, кои деновиве ја зафатија територијата на државата, Министерството за здравство апелира да се почитуваат општите препораки за заштита на здравјето: – Останете во затворени простории пред се кл...

Останете информирани Следете не на социjалните медиуми Facebook Twitter Instagram Youtube