Последни вести

Најважни вести

И Македонија презема мерки против корона - Ќе се скенираат патниците од Кина

Од утре се активираат термалните камери на скопскиот аеродром, кои треба да детектираат евентуалн...

Скопје синоќа најзагадено на светот, Град Скопје издаде препораки за заштита

Скопје повторно руши рекорди во поглед на аерозагадувањето. Градот вчера по којзнае кој пат се на...

Црниот биланс во Турција достигна 32 , по 24 часа под урнатините , спасено девојченце (ВИДЕО)

Турската телевизија прикажа снимки од спасувачите што извлекуваат  луѓе под урнатините околу...

Покрената истрага против инволвираните во групата на „Телеграм“

Бирото за јавна безбедност преку  одделот за компјутерска форензика покрена истрага за да се утврдат  администраторите и членовите на групата „Јавна соба“ која околу еден месец функционираше на социјалната м...

Спасовски: Очекувам продолжување на дијалогот, предлогот многу скоро во Собранието

Утре најверојатно Владата ќе го испрати предлог Законот за јавно обвинителство, а веќе в вторник почнува дебатата по предолжениот текст. Техничкиот премиер Спасовски вели неопходно е да се продолжи дијалогот по законот и повик...

Десетици загинати во поплавите во Бразил (ВИДЕО)

Се трага по уште 17 лица, кои се водат за исчезнати, додека 2.600 луѓе се евакуирани од нивните домови во бразилската држава Минас Жeраис..  Во Бело Хоризонте, главниот град на таа држава, за 24 часа наврна најголемо коли...

Влада: Со 1,4 милијарда денари преку Оперативниот план ќе се опфатат 11.761 лице

Премиерот Оливер Спасовски истакна дека се обезбедува континуитет на една од најуспешните мерки на Владата во изминатиот период. -За две и пол години со овие мерки над се вработени 59.000 граѓани, а невработеноста да ја намали...

На анкетите на демократите води Берни Сандерс за претседателски кандидат на САД

По него следат поранешниот градоначалник на Саут Бенд, Пит Бутигиг, поранешниот потпретседател на САД, Џо Бајден и сенаторката од Масачусетс, Елизабет Ворен. Предизборните избори во Ајова се одржуваат на 3 февруари и се први в...

Останете информирани Следете не на социjалните медиуми