Последни вести

Најважни вести

Јанева денеска ќе дава исказ за „Рекет“

Таа втор пат ќе се соочи со обвинителката Русковска, по минатомесечниот распит кога беше приведен...

Судењето за „Маџар телеком" одложено за 30 септември

Случајот против поранешните генерален и финансиски директор на Македонски телеком, Атила Сендреи ...

Заев на средби со Гутереш и Мицотакис, и на прием кај Трамп

Ова ќе биде прва средба на двајцата премиери откако Кирјакос Мицотакис победи на изборите што се ...

СЗО предупредува : Глобална пандемија може да убие 80 милиони луѓе за 36 часа

Брзото ширење на некој причинител на белодробна болест е закана за голем број од светското население , а би можела да биде загрозена и целата светска популација. „Глобална пандемија со такви размери би била катастрофална...

„Фокс њуз” ја нарече активистката Грета Тунберг „ментално болно шведско дете”

Тунберг синоќа настапи на климатскиот самит во ОН со емотивен говор обвинувајќи ги лидерите на развиените земји за пасивност во однос на справување со последиците од климатските промени Во емотивниот говор, остро ги предупреди...

Фото: Моника Белучи има нова фризура!

Убавата Моника  одлучила драстично да го промени својот имиџ. Преубавата актерка која беше гостинка на ревијата на модната куќа „Долче и Габана“ во рамките на Неделата на модата во Милано, на црвениот тепи...

Фото: Сексапилната сопруга на фудбалерот Икарди, Ванда повторно гола!!

Сексапилната Ванда често знае да предизвика „земјотрес“ на социјалните мрежи со секси фотки. Русокосата Ванда сега предизвика хаос со две фотографии на кои е гола, без ниту едно парче облека на себе. Очиглед...

Облачно со грмежи и засилен ветер, дожд до петок

Утринава, температурите се движат од од 9 до 16 степени, а дневните се очекува да се искачат од 16 до 25 степени. Во Скопје слично време со минимална температура до 13 степени и дневна до 21 степени. Променливо облачно врем...

Трет Меѓународен саем на пронајдоци, иновации и нови технологии „ИНОВАМАК 2019"

На тридневната саемска манифестација што ќе се одржува во Домот на АРМ – Скопје, учество ќе земат над 100 иноватори од повеќе од 20 држави, како и студенти од Машинскиот факултет при Универзитетот Св. Кирил и Методиј. По...

Останете информирани Следете не на социjалните медиуми