Последни вести

Најважни вести

Грозоморно убиство во Кочани, со 40 убоди со нож усмртил 46 годишна жена пред нејзината куќа

 Убиството се случило утринава кога жената, инаку мајка на три деца, тргнала на работа. 59 г...

Османи: Седумтемина наши државјани од Бањска, Косово се враќаат дома

Како што претходно соопштија од МНР тие биле сместени во хотел, во непосредна близина на манастир...

Филип Петровски и Љубиша Николовски во „Само Вистина“

Дали преписките на поранешниот и актуелниот претседател на ВМРО-ДПМНЕ, значат подготвување терен ...

Сите приоди кон Бањска се уште се блокирани, На Косово денеска мирно, но тензично

Сите приоди кон Бањска се уште се блокирани, На Косово денеска мирно, но тензично

Ден по вооружениот судир во кој загинаа најмалку тројца напаѓачи и еден припадник на косовската полиција, сите приоди кон селото Бањска се уште се блокирани од силни полициски сили, а во околината се распоредени голем број на пол...

Трајанов: Ситуацијата е во критична фаза, ЕУ немоќна да ја разреши ситуацијата

Трајанов: Ситуацијата е во критична фаза, ЕУ немоќна да ја разреши ситуацијата

Ситуацијата на Косово е во критична фаза по вина и на Белград и на Приштина, смета лидерот на Демократски сојуз и поранешен министер за внатрешни работи Павле Трајанов.  Тој цени дека Брисел нема механизам да ги натера да...

Ковачевски оптимист за уставните измени, без коментар за кавгата меѓу Мицкоски и Груевски

Ковачевски оптимист за уставните измени, без коментар за кавгата меѓу Мицкоски и Груевски

Премиерот Ковачевски не сака да ја коментира кавгата меѓу Мицкоски и Груевски и обвинувањата дека екс премиерот и помагал на власта за уставните измени, но вели дека останува оптимист за гласови во Собранието од опозиционери кои ...

Министерство за правда: Вонреден надзор во КПД Идризово

Министерство за правда: Вонреден надзор во КПД Идризово

Управата за извршување на санкции на 19.09.2023 година изврши вонреден наздор во КПД Идризово со цел да се проверат наводите на осудените лица Тони Денковски и Јанко Јаневски за закани по живот, рекет и уцени. Во врска со наво...

Вучиќ го информирал рускиот амбасадор дека Курти спроведува етничко чистење на Косово

Вучиќ го информирал рускиот амбасадор дека Курти спроведува етничко чистење на Косово

Синоќа најавената средба на српскиот претседател Александар Вучиќ со рускиот амбасадор во Белград, Александар Боцан-Харченко, по вооружената пресметка околу манастирот Бањска, денес наутро се одржа и на неа Вучиќ го информирал ру...

Фото: Се појавија нови снимки од терористичкиот напад на 11 септември во Њујорк

Фото: Се појавија нови снимки од терористичкиот напад на 11 септември во Њујорк

 Кулите на Светскиот трговски центар се урнаа во рок од два часа по ударот на авионот. Овој напад се смета за најсмртоносниот терористички напад на сите времиња на американско тло, а поради него САД објави војна на терористи...

Софија Лорен доживеа несреќа дома: Итно е примена во болница и опериранa

Софија Лорен доживеа несреќа дома: Итно е примена во болница и опериранa

 Славната Софија Лорен, која на 20 септември наполни 89 години, се лизнала во бањата и паднала во својот дом во Женева, пишува италијанскиот весник „Кориере“. - Извор близок до весникот вели дека Лорен веднаш ...

Останете информирани Следете не на социjалните медиуми Facebook Twitter Instagram Youtube