Последни вести

Најважни вести

Зоран Заев и Христијан Мицкоски во „Само вистина“

Јавниот обвинител ви потврди дека Зоран Заев го пријавил случајот, рече Заев. Тоа е доказ дека ја...

Заев и Мицкоски си дадоа подароци , паричникот од Мицкоски не му се допадна на Заев

Претседателот на СДСМ , Зоран Заев му подари на Мицкоски значка со Северна Македонија во НАТО, шт...

Две лица сомнителни за инфицираност со коронавирус побегнале од Штипската болница

Станува збор за маж од Виница и за неговата партнерка хрватска државјанка кои пред неколку дена с...

Гори главната железничка станица во Париз , демонстранти спречуваат да се гасне (ВИДЕО)

Облаци од црн чад може да се видат како дигаат во близина на станицата Гар де Лион , додека изгореа низа паркирани скутери и мотоцикли. Полицијата за NBC News изјави дека избувнале судири меѓу луѓето кои присуствувале на конце...

СЗО : Се прават над 20 вакцини против коронавирусот , резултатите за неколку недели

„Повеќе од 20 вакцини се развиваат на глобално ниво и неколку лекови клинички се тестираат“, рече тој. Генералниот секретар на ООН Антонио Гутереш изјави дека е потребно задушување на ширењето на вирусот низ светот...

Ученици од три града на заеднички фудбалски тренинг со Панчев и Станојковиќ

Настанот денеска ќе се одржи на фудбалското игралиште Локомотива. Целта на овој настан, во организација на Агенција за млади и спорт, е запознавање, вмрежување и интегрирање на млади кои не доаѓаат од иста средина, надминување...

Да се почитуваат препораките за заштита од коронавирусот, се чека лабораторискиот резултат за возачот на комбето

Дел од препораките опфаќаат задолжително и често миење на рацете со сапун и вода и тогаш кога не се видливо нечисти или да се користи чистач за раце што содржи алкохол, а при кашлање или кивање да се заштитат устата и носот со ма...

Одложен најавениот прекин за реемитување на домашни и странски ТВ канали

Премиерот Оливер Спасовски, придружуван од министерот за информатичко општество и администрација, Дамјан Манчевски, се сретна со претставници на сите оператори обединети во Здружението на информатичко-комуникациски технологии, пр...

Сончево со мала облачност, температурата до 14 степени

Претпладне вдолж Повардарието ќе дува умерен до засилен ветер од северозападен правец, информира Управата за хидрометеоролошки работи. Утринската температура ќе се движи од минус 9 степени до 4 степени, а дневната од 2 до 14 с...

Останете информирани Следете не на социjалните медиуми