Последни вести

Најважни вести

Д-р Хасани: Повредените на ТОАРИЛУЦ се во многу тешка здравствена состојба

 Здравствената состојба на повредените кои настрадаа во вчерашната експлозијата на плинска б...

Гордан Грлиќ-Радман: Македонија и Албанија заслужија датум за преговори

Очекуваме Македонија и Албанија да добијат датум за преговори, бидејќи впрочем тие две земји и го...

Двајца скопјани повредени од огнено оружје во Бутел

Од МВР за МИА потврдуваат дека полициски службеници излегле на местото и било констатирано дека И...

Четири лица починаа од коронавирусот во Италија

Како што пренесува италијанската агенција АНСА, станува збор за 84-годишен маж од Ломбардија кој бил хоспитализиран во Бергамо и имал хронични болести. Викендот во Италија беа одложени и неколку  натпревари од Калчо порад...

Нов земјотрес со јачина од 4,9 степени денеска ја погоди западна Турција

Епицентарот бил на 90 километри североисточно од Измир, а засега нема информации дали некој е повреден и дали е направена материјална штета. Најмалку девет лица загинаа и повеќе од 100 беа повредени во вчерашниот силен земјотр...

Видео: Водителка се вклучи живо во програма со змија на вратот!!

Водителката на една австралиска телевизија е хит на социјалните мрежи поради видеото  на кое зборува во камера додека на рамо и стои змија која потоа и ја напаѓа. Русокосата Сара Кот правела прилог за безбедност во случај...

Во Северна Кореја околу 380 странци ставени во карантин поради коронавирусот

Претходно, земјата го прекина железничкиот сообраќај кон и од Кина и Русија. Севернокорејските медиуми не откриваат повеќе детали за странците кои се во карантин, но се претпоставува дека се работи за странски дипломати во Пјо...

Глумеле во филмски хитови , а не сакаат да ги гледаат

Некои не можат да се гледаат или слушаат себеси, други сметаат дека тоа е губење време ... Погледнете кои sвезди не ги гледаат нивните филмови. Адам Драјвер во најголем дел не ги гледа своите филмови, но направил исклучок со &...

Најжестоко рекетирање од Газа кон Израел во последните неколку месеци

Како што е наведено, десет ракети биле пресретнати од израелскиот ракетен систем „Железна купола“. Тоа е најжестокиот ракетен напад од Газа по неколку месеци, но нема повредени и штета, објавија израелските медиуми...

Останете информирани Следете не на социjалните медиуми