Последни вести

Најважни вести

Поднесени седум амандмани за уставните измени

Пратениците Села и Рашиди од Алијанса на Албанците  бараат во членот 2 став 2 зборовите ...

Предлог законот за амнестија го помина филтерот на телото за помирување

За контурите на законското решение парламентарната група за помирување ги усогласила ставовите и ...

Заев и Ципрас номинирани за Нобелова награда за мир за 2019 година

Договорот од Преспа е пример како може да се решаваат конфликти преку дијалог, вели добитничката ...

Американскиот заменик државен секретар Саливан во Македонија

 Евроатланската интеграција на земјава, за него е гаранција за посигурна и постабилна иднина, за која кажа дека нема алтернатива. Саливан ги повика и пратениците во парламентот да ги тргнат на страна партиските интереси и...

Лудак зад воланот, по снег и голомразица на автопатот Шид-Белград возел 245 километри на час!?

Државјанин на Хрватска,возач на Ауди 8 е запрен од сообраќајната полиција  на автопатот Шид – Белград во Србија , поради тоа што по лизгав и замрзнат пат и лоши временски услови  возел со брзина од 245 километри н...

„Само Вистина“ вечерва со Сотир Костов и Тодор Пендаров

Драги гледачи, симпатични и убави, до кога Македонија ќе биде позната по „султан“ партиите, ќе не сака ли Европа ако демократските вредности наликуваат на тие од „турското“ време, дали догодина ќе направим...

Отворен Инфо-центар за евроатлански интеграции

Центарот е проект спроведуван од страна на граѓанската асоцијација „МОСТ" и е поддржан од Секторот за јавна дипломатија на НАТО, Министерството за надворешни работи на Кралството Холандија, Британската амбасада во Скоп...

Останете информирани Следете не на социjалните медиуми