Најважни вести

Македонски автобус се преврте во Србија на пат кон Копаоник, повредени се 26 лица

Во несреќата се повредени 26 лица претежно од Радовиш кои биле тргнати на еднодневна екскурзија з...

Нови аудио снимки за случајот рекет на Јутјуб, гласот наликува на Орце Камчев

На снимките се слуша како тој бара контакт со Вице Заев, брат на премиерот Зоран Заев и вели дека...

Голема полициска акција, уапсени 12 лица, дел од нив поврзани со нападот во „Александар палас“

Претреси биле направени во 34 домови, а приведени се вкупно 12 лица, кои  се товарат за пред...

Маж загинал од експлозија во Сараево: Копал земја и активирал непозната направа

Тој активирал непозната експлозивна направа и како последица на тоа настрадал, соопштуваат од Обвинителството на Кантонот Сараево. „За време на увидот со кој и понатака раководи дежурното обвинителство утврдено е дека на...

Насилни протести во Атина, 50 приведени

Протестите се по повод одбележувањето на 11 годишнината од убиството на средношколецот Алексис Григорополус кој на 6 декември 2008 година беше застрелан од полицаец.. На протестите беше повреден еден полицаец, а причинета е и сер...

Македонски државјанин киднапиран во Тирана, го спасила полицијата

Судија на претходна постапка им одредил мерка притвор. Во рамки на полициската акција „ Lake", уапсени се Алберт Џ.(41), и Сокол М. (42), жители на Тирана, додека од слобода ќе се брани Суби Е.(50) жител на Струга, ...

Вучиќ се пофали со новите воени хеликоптери, ги викаат „ѓаволски кочии“

Вучиќ за новите хеликоптери Ми-35, х145м и Ми-17 рече дека се набавени  „со значителен попуст и олеснувања“. заблагодарувајќи им се на „руските пријатели“, Вучиќ рече дека станува збор за моќни машини...

Фото: Ова е фабриката во која се склопува првиот Астон Мартин „SUV“

И додека Гејдон останува седиште за производство на спортските модели од овој произведувач, во фабриката во Велс почнува да се склопува првиот „SUV“ во историјата на Астон Мартин, моделот „DBX“. Ког...

„Фејсбук“ казнет во Унгарија со четири милиони долари

Тоа е најголема ваква казна во историјата на државата. Суштината на тој случај е тврдењето на унгарската агенција дека Фејсбук ги рекламирал своите услуги како бесплатни, но дека компанијата заработувала пари од активности и пода...

Останете информирани Следете не на социjалните медиуми