Последни вести

Најважни вести

Аналитичарите оценуваат дека промените не ги оправдаа очекувањата

 Поранешниот пратеник Насер Зибери смета дека на кадровски промени требаше да претходи темел...

Заев ќе биде и Премиер и министер за финансии

Бизнисменот Горан Рафајловски оценува дека на Тевдовски му пресуди тоа што кога ги носеше одлукит...

„Само Вистина“ со Александар Даштевски и Сафет Бишевац

- Само слепите поддржувачи на Заев ќе кажат дека ваквата реконструкција не е разочарувачка, вели ...

Аудиции во Канал 5 за „Ѕвездите на Гранд“ и „Никогаш не е доцна“

Потрагата по новите грандови ѕвезди продолжува и во следната сезона 2019/2020. Атмосферата од аудициите во вестите ни ја пренесува директорот на Гранд продукција Саша Поповиќ со кого разговара Ване Марковски. Во видеото пог...

Видео: Ленче Кукиќ победничка на шоуто „Никогаш не е доцна“

Извонредната македонска пејачка Ленче Кукиќ госвои две од трите награди во музичкото натпреварување.  Ленче беше најдобра според изборот на стружното жири составено од еминентни пејачки имиња од Балканот, а имаше и најгол...

Видео - Фото: Уживање во џакузи, Кристијано и Георгина во страсна прегратка

По напорната и долга сезона Кристијано е на заслужен одмор на кој според фотографии вистински ужива во луксузот. Роналдо на својот профил на Инстаграм објави фотка од џакузи која ги воодушеви неговиот милионски фанови. ...

Фото: Саем за колички!!

 Во Нови Сад во Србија е одржан Саем на автомобилчиња. На плоштадот во Нови Сад имало околу 30 излагачи на мали автомобилчиња  кои изложиле повеќе од 10 000 колички. Идејата на овој специфичен саем била повто...

Невреме со пороен дожд и грмежи во повеќе делови од Македонија

Според УХМР Во моментов нестабилност во форма на невреме со пороен дожд и грмежи, а според радарската слика и со појава на град, ја зафаќа и Скопската котлина. Процесите засега се поинтензивни во источниот и југоисточниот дел од ...

Останете информирани Следете не на социjалните медиуми