Најважни вести

Запленет глисерот на Зоран Кичеец

Заплената е во рамки на истрагата која обвинителството ја отвори минатата недела против Боки 13 и...

Во вторник законот за обвинителство влегува во собраниска процедура

Очекуваме своите ставови пратениците да ги кажат во собранието, а ако имаат забелешки да поднесат...

Ципрас и Мицотакис се скараа за Преспанскиот договор

Ципрас му забележа на Мицотакис дека кога бил во опозиција активно работел на рушење на компромис...

Аеродромци против зависници во поликлиниката „Јане Сандански“

Тие објаснуваат дека со ова не се решава проблемот со центарот за зависници во Кисела Вода, туку само се продлабочува. Тука има основно училиште, градинка со најголем капацитет во градот, станува збор за густо населено место&ldqu...

Социјалните мрежи преплавени со слики од руската апликација „FaceApp“

Секој љубопитен човек  има  можност да види како ќе изгледа во иднина ,и како ќе му прилегаат брчките на лицето. Ваквите апликации собираат податоци за лицето велат експертите со самото прифаќање на апликацијата  ,...

Изгоре хангарот на Едриличарскиот клуб во Струга

Брзата интервенција на Струшките пожарникари спречи поголема катастрофа, и не дозволи проширување кон други објекти. Нема повредени цивили, а еден пожарникар е хоспитализиран поради труење од чад. Командирот на Територијалната...

Големи пожари во Португалија, осум повредени, наредена евакуација

Осум лица се повредени во пожарите кои од синоќа беснеат во централниот дел Португалија. Во гасењето учествуваат преку 1.000 пожарникари, а на помош пристигнала и војската. Повредени се седум пожарникари. Еден од нив има изгор...

Останете информирани Следете не на социjалните медиуми