Последни вести

Најважни вести

Состојба на патишта

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен. Се бележи пог...

Судскиот С.денеска ќе расправа по претставки и поплаки од граѓани и правни лица за судиите

Судскиот совет денеска со почеток од 13 часот ќе ја одржи 493. седница на која има осум точки на ...

ВМРО-ДПМНЕ: Платформата на ДУИ не е прифатлива – намерно создаваат меѓуетнички поделби

ВМРО-ДПМНЕ: Платформата на ДУИ не е прифатлива – намерно создаваат меѓуетнички поделби

 Од партијата ги обвинуваат интегративците дека намерно создаваат етнички поделби, само поради тоа што не се повеќе дел од власта. „За ВМРО-ДПМНЕ не е прифатлив рекетарскиот принцип кој што е застапуван од ДУИ, а то...

Претседателите на Демократската партија во сите 50 сојузни држави во САД ја поддржаа Харис

Претседателите на Демократската партија во сите 50 сојузни држави во САД ја поддржаа Харис

Челниците на Демократската партија во сите 50 сојузни држави на САД ја поддржаа потпретседателката Камала Харис како нов кандидат на таа која ќе се спротивстави на републиканскиот кандидат Доналд Трамп на ноемвриските претседател...

Сончево и топло, попладне пороен дожд и грмежи, пад на температурата од среда

Сончево и топло, попладне пороен дожд и грмежи, пад на температурата од среда

Минималната температура ќе биде во интервал од 15 до 22, а максималната ќе достигне од 33 до 39 степени. УВ-индексот ќе има вредност 8. Во Скопје ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер о...

Тимот на кампањата на Трамп: Харис ќе биде уште полоша од Бајден

Тимот на кампањата на Трамп: Харис ќе биде уште полоша од Бајден

Тие нагласуваат дека таа ќе биде „уште полоша“ од лидерот во заминување. -Харис ќе биде уште полоша за народот на нашата нација од Џо Бајден. Харис цело време беше главен поттикнувач на згрбавениот Џо, се вели во и...

Шерон Стоун (66) привлече внимание со необична креација на фестивал во Италија

Шерон Стоун (66) привлече внимание со необична креација на фестивал во Италија

66-годишната актерка пристигна во интересна модна комбинација. Таа носеше бел фустан со мотив од рози и качулка. Носеше и лесна шминка. Нејзините фотографии се проширија на социјалните мрежи, а фановите во коментарите напишаа дек...

Поранешниот британски министер за здравство Хант: Жал ми е, погрешивме за короната

Поранешниот британски министер за здравство Хант: Жал ми е, погрешивме за короната

Во извештајот објавен во четвртокот, истрагата откри дека поранешната влада „ја изневерила јавноста правејќи значителни грешки“ при подготовката за пандемијата. Хант денеска призна дека како министер за здравство в...

Републиканците во Претставничкиот дом го повикуваат Бајден да поднесе оставка од функцијата

Републиканците во Претставничкиот дом го повикуваат Бајден да поднесе оставка од функцијата

Републиканците во Претставничкиот дом го повикуваат претседателот на САД, Џо Бајден да поднесе оставка од функцијата, откако тој најави дека повеќе нема да бара реизбор, тврдејќи дека не треба да продолжи да служи во Белата куќа ...

Бајден ја поддржа Камала Харис како кандидат на Демократите

Бајден ја поддржа Камала Харис како кандидат на Демократите

 Американскиот претседател Џозеф Бајден денеска, по повлекувањето од претседателската трка, ја поддржа американската потпретседателка Камала Харис како демократска кандидатка на предпретседателските избори, која би се спроти...

Останете информирани Следете не на социjалните медиуми Facebook Twitter Instagram Youtube