Последни вести

Најважни вести

Ребалансот на буџетот пред членовите на Комисијата за финансирање, синдикатите реагираат

Ребалансот на Буџетот денеска треба да се најде на дневен ред на собраниската Комисија за финанси...

Таравари: Веднаш штом се избере УО ќе се донесе одлука 9 лекови да бидат ставени на листата

Министерот за здравство Арбен Таравари рече дека веднаш штом се избере Управниот одбор ќе се доне...

„Само Интервју“ со Ивон Величковски

Отворивме теми со Грција, евроинтеграциите ни „висат“ поради Бугарија, ќе ја убедиме ...

Мицкоски: Владата останува партнер на бизнисот

Мицкоски: Владата останува партнер на бизнисот

Не сакаме да играме во шеста лига, сакаме во прва, му порачаа бизнисмените денеска на премиерот Христијан Мицкоски. Тие побараа и Владата да го комплетира тимот со искусни економисти. -Со Владата сакаме да ја направиме најголе...

Трамп: Го победив Бајден пред три дена, сега на ред е лажливата Камала Харис

Трамп: Го победив Бајден пред три дена, сега на ред е лажливата Камала Харис

Тој синоќа го одржа својот прв митинг во Шарлот, Северна Каролина, откако Бајден се откажа од трката за нов претседателски мандат. Трамп рече дека Бајден се откажал бидејќи губел според сите анкети и тврди дека демократските л...

Повторно активиран еден крак од пожарот на Јасен

Повторно активиран еден крак од пожарот на Јасен

- Синоќа и утрово, а и до сега, во предел на пожарите кај селото Тажево и ЈП „Јасен“ - заштитеното повеќенаменско подрачје, имаше малга помешана со чад, од којашто покрај тоа што се немало прегледност, не било безбедн...

Дачиќ: Очекувам екстрадиција на Рамадани, но тоа е внатрешно прашање на Македонија

Дачиќ: Очекувам екстрадиција на Рамадани, но тоа е внатрешно прашање на Македонија

-По многу луѓе кои учествуваа во тие злосторства за време на војните имаше распишано потерници, тие се и уапсени врз основа на тие потерници. Ние очекуваме дека ќе биде донесена одлука за екстрадиција, но тоа е внатрешно прашање ...

Поради тепачка на НБА меч уапсен братот на Никола Јокиќ

Поради тепачка на НБА меч уапсен братот на Никола Јокиќ

 Инцидентот се случил во април, а во се морала да интервенира НБА лигата која проверила што точно се случило и полицијата која побарала помош од очевидци во расветлувањето на случајот. Инаку на спорниот НБА меч браќат...

Фото: Кристијано Роналдо и атрактивната Георгина во бикини уживаат на одмор

Фото: Кристијано Роналдо и атрактивната Георгина во бикини уживаат на одмор

Кристијано Роналдо и неговата атрактивна партнерка Георгина Родригез уживаат во својот одмор на егзотични дестинации. Сексапилната Георгина редовно на социјалните мрежи ги информира фановите за дневните активности. ...

Таа е најубавата жена на светот!!

Таа е најубавата жена на светот!!

Тој дошол до овој заклучок користејќи компјутерско мапирање на лицето, многу популарна метода во пластичната хирургија. Овој метод се заснова на „златниот сооднос“, познат и како „божествен сооднос“. ...

Останете информирани Следете не на социjалните медиуми Facebook Twitter Instagram Youtube