Последни вести

Најважни вести

Гафовите и лапсузите главно обележје на кампањата

Три недели изборните каравани на претседателските кандидати ја крстосуваа републиката. Се посети ...

Изборен молк, гласаат затворениците, раселените и немоќните лица

Денеска, ден пред изборите, своето право на глас можат да го остварат 1.640 лица во казнено-попра...

Сите претседатели на Република Македонија

Првиот претседател Киро Глигоров и актуелниот Ѓорге Иванов претседателската функција ја вршеа во&...

Видео: Нотр Дам не може целосно да се обнови?

Архитектот Бетран де Фејд тврди дека кровот на катедралата Нотр Дам не може во целост да се обнови, поради тоа што  веќе „нема дрвја со таа големина , како оние кои растеле во 12 и 13 век“. Имено, кровот на Нотр ...

Ѓуленистите уплашени од можна екстрадиција, спасуваат „жива глава“

 Поранешен познат турски обвинител, баран од Анкара како припадник на Ѓуленистите, минатиот месец е приведен на граничниот премин Табановце при обид да ја напушти Македонија и да влезе во Србија, дознава Канал 5. Границат...

Велигденска честитка на бискупот скопски и епарх струмичко-скопски Киро Стојанов

– Христијанскиот начин празнување на поедини настани од историјата на спасението не се само споменување на нешто што било, туку е доживување на нешто што постојано трае. Исус Христос во одредено историско време беше мачен и...

Вучиќ: Се може, ултиматуми и насилство не

Порача дека е подготвен на дијалог со опозицијата, но нема да прифати ултиматуми. Српската опозиција со протестите „1 од 5 милиони“ од јануари бара оставка од Вучиќ, а на минатонеделниот протест биле собрани околу ...

На школски едреник на црногорската морнарица, најдени 50 килограми кокаин

На школскиот едреник ,,Јадран” , со кој плови црногорската морнарица , полицијата најде кокаин. Според оперативните сознанија , полицијата открила дека криминална група има намера да се вози со овој брод. По извршени...

МВР: Одделенијата за управни работи ќе работат за викендите кога ќе се гласа за избор на претседател

Наведоа дека сите барања за издавање лична карта (оштетена, изгубена или украдена), по законски спроведената постапка, ќе се одобруваат итно во сите регионални Одделенија за управни работи при МВР и тоа само доколку подносителот ...

Останете информирани Следете не на социjалните медиуми