Последни вести

Најважни вести

Струмица е меѓу најзагадените во светот, следете во живо во реално време

Поради енормното загадување на воздухот во Струмица претходните два дена, од денеска стапуваат на...

Ковачевски: Очекувам успешна лидерска средба и договор за датум на изборите, без уценување

Премиерот Ковачевски е оптимист за лидерската средба закажана за во понеделник во Собранието. Оче...

Во Самоков наскоро ќе почне производство на воени дронови

Македонија влегува на НАТО пазарот со производство на дронови. Фабриката за муниција АТО АММО од ...

Приведени петмина за исчезнувањето на Вања: Дали полицијата конечно пронајде трага?

Приведени петмина за исчезнувањето на Вања: Дали полицијата конечно пронајде трага?

Синоќа приведени се петмина и обезбедено е едно возило кои се поврзуваат со случајот... Последните информации ги има Мирјана Мирчевска Јовановиќ... Мими, се знае ли за што точно се приведените петмина, кои се сомнежите на п...

Канал 5 дознава: СДСМ предложил заеднички листи со ДУИ, се чека одлуката на Aхмети

Канал 5 дознава: СДСМ предложил заеднички листи со ДУИ, се чека одлуката на Aхмети

Канал 5 доби потврда од извори во СДСМ дека овој предлог бил ставен на маса, од нивна страна, на последниот состанок со ДУИ, но од Мала Речица се уште не добиле одговор на понудата..  Аргументите на Бихаќка се дека со вак...

Мегапроект од 4 милијарди евра: Шпанија пушти во употреба супер модерна пруга

Мегапроект од 4 милијарди евра: Шпанија пушти во употреба супер модерна пруга

Изградбата на таа позната пруга започнала во 2004 година и требало да биде завршена до 2010 година, но геолошката сложеност на областа го одложила проектот и ги зголеми трошоците на околу 4 милијарди евра, јавува Анадолија. - ...

Франција трага по Валентин (15), откако во запалената куќа ги нашле телата на неговите родители

Франција трага по Валентин (15), откако во запалената куќа ги нашле телата на неговите родители

Цела Франција е во потрага по Валентин, кој живеел со неговите родители чии тела биле пронајдени во куќа која била изгорена до темел. Во текот на истрагата било утврдено дека мажот и жената биле застрелани пред нивните тела да би...

УНРВА: На прагот сме на хуманитарно цунами во Газа

УНРВА: На прагот сме на хуманитарно цунами во Газа

- Она од што се плашиме е дека ќе се вратиме таму каде што бевме во првите недели кога имаше апсолутна забрана, херметичка опсада во Појасот Газа - со последици кои се уште се чувствуваат, изјави за Би-Би-Си, Жулиет Тума, портпар...

Европа под снег: Хаос во сообраќајот, откажани стотици летови, патници спиеле во возови (ВИДЕО)

Европа под снег: Хаос во сообраќајот, откажани стотици летови, патници спиеле во возови (ВИДЕО)

Обилните снежни врнежи ја погодија јужна Германија во вчера вечер и продолжија утринава, предизвикувајќи големи нарушувања на аеродромот во Минхен, вториот најфреквентен центар во земјата. Откажани се околу 320 од 760 летови зака...

Галант: Хамас го прекрши договорот за враќање на уште 15 жени и 2 деца

Галант: Хамас го прекрши договорот за враќање на уште 15 жени и 2 деца

„Хамас експлицитно го прекрши договорот што го постигнавме со САД, Египет и Катар“, рече Галант. Примирјето меѓу Израел и Хамас пропадна откако Хамас вети дека ќе ги врати преостанатите 15 жени и две деца, но не го...

Огромен број жени од Јужна Америка доаѓаат во ЕУ и стануваат сексуални робинки

Огромен број жени од Јужна Америка доаѓаат во ЕУ и стануваат сексуални робинки

Жени со латиноамериканско потекло, особено од Парагвај и Колумбија, се регрутираат на социјалните мрежи со понуди за работа во Европа, а потоа се принудени да се проституираат во станови 24 часа на ден во ропство на 21 век, објав...

Останете информирани Следете не на социjалните медиуми Facebook Twitter Instagram Youtube